10:11 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  114

  Planuojama, kad atominė elektrinė, nukeliavusi iki Murmansko, bus visiškai išbandyta ir jau 2019 metais pradės veikti Arkties vandenyno uostamiestyje Peveke

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Šeštadienio rytą Baltijos gamykla išsiuntė iš Sankt Peterburgo į Murmanską Arkčiai skirtą "Akademiko Lomonosovo" plūduriuojančią atominę elektrinę, praneša RIA Novosti.

  Murmanske jėgainė bus pakrauta branduoliniu kuru.

  Anksčiau buvo planuojama, kad plūduriuojanti jėgainė bus nuplaukdinta dviem etapais, iš Sankt-Peterburgo iki Murmansko ir iš ten iki Paveko.

  "Šiandien mes galime pasakyti, kad įvyko istorinis įvykis. Šiandien Baltijos gamykloje plūduriuojančios jėgainės statybos etapas buvo baigtas, o šiandien prasideda laivo vilkimas į Murmanską, į "Atomflot" bazę, kur prasidės švartavimosi bandymai, kuro pakrovimas bei fizinis ir energetinis paleidimai", — sakė žurnalistams "Rosenergoatom" generalinio direktoriaus pavaduotojas Pavelas Ipatovas.

  Jo teigimu, jėgainė bus bus visiškai išbandyta Murmanske, o jau 2019 metais Peveko miestą jis pasieks "praktiškai pasiruošęs veikti". Plūduriojanti atominė elektrinė skirta veiklai Tolimojoje Šiaurėje ir Tolimuosiuose Rytuose, užtikrins patikimą energijos tiekimą Čiukotkai. Plaukiojanti elektrinė, kurios galia — 70 MW, taip pat gali aprūpinti vartotojus šiluma ir gėlinti vandenį. "Akademik Lomonosov" turėtų pakeisti Bilibino AE pajėgumus, kurie sukuria 80 proc. izoliotosios Čaun-Bilibino energetikos sistemos elektros energijos.

  Rusijos energetikų teigimu, projektas atitinka TATENA reikalavimus. Tačiau "Greenpeace" yra jį pavadinusi "plūduriuojančiu Černobyliu".

  Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA)
  © Sputnik /
  Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA)

  Dar šia tema

  Energetikas: netgi Lietuvos elitas norėjo išsaugoti Ignalinos atominę elektrinę
  Rusija nuleido galingiausią pasaulyje atominį ledlaužį "Sibiras"
  Europos Parlamento rezoliucija: susirūpinimas dėl Baltarusijos atominės
  Lukašenko Lietuvai: kartu pastatykime atominę elektrinę
  Tegai:
  "Akademik Lomonosov", atominė elektrinė, Rusija

  Svarbiausios temos