04:25 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Kremlius, archyvinė nuotrauka

  Rusija uždraudė įvažiuoti priešiškiausiai nusiteikusiems lietuviams

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  28040

  Be to, Rusijos užsienio reikalų ministerija perspėjo, kad "stop-sąrašas" yra atviras labiausiai nevienareikšmiškiems Lietuvos politikams

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Atsakydama į Lietuvos veiksmus, Maskva uždraudė įvažiuoti į Rusiją priešiškai nusiteikusiems Lietuvos politikams, politologams ir seimūnams, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos URM.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija užsiminė, kad  "ne pagal Rusijos taisykles likti skolinga partneriams jų provokuojančių veiksmų atžvilgiu".

  "Atsakydami į tai, kad Vilnius priėmė Amerikos "Magnickio įstatymo" analogą, buvome priversti įvesti draudimą įvažiuoti į Rusiją labiausiai priešiškai nusiteikusiems Lietuvos piliečiams tarp vietos politikų, deputatų ir politologų", — paskelbė Rusijos URM informacijos ir spaudos departamentas.

  Be to, ministerija perspėjo, kad "stop-sąrašas" liko atviras labiausiai nevienareikšmiškiems Lietuvos politikams, ir URM bet kada gali įtraukti ten naujas asmenybes, jei Vilnius ir toliau tęs "provokuojančią liniją".

  Išvakarėse kai kurie Lietuvos politikai ir žurnalistai, pagarsėję savo antirusiškais pasisakymais, pareiškė, kad Lietuvos URM perspėjo juos apie draudimą įvažiuoti į Rusiją artimiausius penkerius metus. Apie tokį draudimą paskelbė "Valstiečių ir žaliųjų sąjungos" narys Vytautas Bakas, Seimo nariai konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Rasa Juknevičienė, o taip pat žurnalistai Rimvydas Valatka ir Andrius Tapinas.

  Sausį Lietuvos migracijos departamentas paviešino "Magnickio sąrašą", į kurį pateko 49 Rusijos piliečiai. Pagal dokumentą, Lietuvos valdžios institucijos uždraudžia atvykti į šalį ne ilgesniam nei penkerių metų laikotarpiui užsieniečiams, susijusiems su korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimu. Į sąrašą pateko Čėčėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas, Rusijos Tardymo komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas, jo pavaduotojas Olegas Logunovas ir keturi teisėjai.

  Dar šia tema

  Rusija jau žino, kaip atsakys į Lietuvos "Magnickio sąrašą"
  Udalcovas: Lietuvoje yra daug žmonių, kuriems Rusija uždraus įvažiavimą
  Čėčėnija pakomentavo draudimą Kadyrovui atvykti į Lietuvą
  Tegai:
  Magnickio sąrašas, užsienio politika, draudimas atvykti, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos