02:54 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  206

  Žurnalas "Popular Mechanics" Rusijos karinį jūrų laivyną vadina "kietu riešutu" ir teigia, kad savo ginkluotėje jis turi įvairių klasių povandeninių laivų

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Amerikos žurnalas "Popular Mechanics" papasakojo apie Rusijos povandeninio laivyno galią, kuris susideda iš 72 povandeninių laivų. Dabar Rusija turi vienu povandeniniu laivu daugiau už JAV. Leidinys remiasi "Naval Analyses" portalo duomenimis.

  "Popular Mechanics" Rusijos karinį jūrų laivyną vadina "kietu riešutu" ir teigia, kad savo ginkluotėje jis turi įvairių klasių povandeninių laivų, įskaitant branduolinius raketinius povandeninius laivus, povandeninius laivus su sparnuotosiomis raketomis ir unikalius aparatus specialioms operacijoms.

  Rusijos karinis jūrų laivynas turi gana didelį specialios paskirties povandeninių laivų parką, tarp kurių ypatingą susidomėjimą sukelia dvi didelės "plaukiojančios bazės", kurios sukurtos korpusų "Delta" III (Rusijos klasifikacijoje — projektas 667BDR "Kalmaras") ir IV (projektas 667BDRM "Delfinas") pagrindu. Jos skirtos giliavandeniams mini povandeniniams laivams transportuoti, sakoma straipsnyje.

  ​Žurnalas atkreipia dėmesį į "bauginantį" povandeninį laivą B-90 "Sarov", kuris, straipsnio autorių teigimu, yra bandymų platforma naujai branduolinei torpedai "Status-6".

  Pasak "Popular Mechanics" autorių, "Status-6" įrengta 100-megatoninė termobranduolinė kovinė galvutė ir laivas skirtas pakrantinių taikiniams — uostams ir miestams — užpulti.

  ""Status-6" gali apeiti JAV priešraketinę gynybą ir sunaikinti ištisus pakrančių rajonus, siųsdamas į juos cunamį ir paversdamas juos netinkamais gyvenimui dėl radioaktyviųjų kritulių", — sakoma straipsnyje.

  Kovo pradžioje Vladimiras Putinas, sakydamas metinę kalbą parlamento aukštiesiems rūmams, užsiminė apie naujausią strateginį apsiginklavimą, kurį jau turi Rusijos kariuomenė. Putinas pristatė naujausius ginklus, kurie neturi analogų visame pasaulyje. Kalba ėjo apie raketų kompleksą "Sarmat", povandeninius dronus, sugebančius keliauti dideliame gylyje ir greičiu, kartais viršijančiu kitų šalių laivynų pajėgumus, sparnuotąsias raketas su branduoline galvute, aviacijos raketų kompleksą "Kinžal" ir lazerinius ginklus. Be to, Rusijos prezidentas pristatė vaizdo įrašą apie tai, kaip naudojamas strateginės paskirties raketų kompleksas "Avangard", kuris, anot Putino, tarsi "ugnies kamuolys" gali sunaikinti taikinius iš kosmoso.

  Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj
  © Sputnik /
  Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj

  Dar šia tema

  JAV atsakas į Putino ginklą: hipergarsinių technologijų bandymai 2019-aisiais
  JAV Rusijai sutramdyti kuria naują branduolinę kovinę galvutę
  Rusijos branduolinis ginklas kelia didžiausią grėsmę JAV saugumui
  Tegai:
  povandeninis laivas, žiniasklaida, Rusijos karinis jūrų laivynas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos