15:57 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Pergalės metinės (27)
  73

  Raketų kompleksai jau sudalyvavo parado repeticijoje, tai byloja apie tai, kad Kaliningrado srityje dislokuoti "Iskander-M" kompleksai

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Pergalės parade Kaliningrade dalyvaus operacinės-taktinės raketų sistemos "Iskander-M", penktadienį pranešė televizijos kanalas "Vesti Kaliningrad".

  "Kaliningrado Pergalės aikšte pravažiavo "Iskanderiai". Operacinės taktinės mobilieji raketų kompleksai ketvirtadienį, gegužės 3 dieną dalyvavo parado repeticijoje", — sakė reporteris.

  Kaip paaiškino reportaže, kompleksai važiavo Kaliningrado ginkluotės karinės technikos kolonoje.

  Tai gali reikšti, kad "Iskander-M" kompleksai yra dislokuoti Kaliningrado srityje.

  Iskander, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Šių metų vasarį Lietuvos krašto apsaugos ministras pareiškė, kad Rusija dislokavo kompleksus Kaliningrado srityje. Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininkas Vladimiras Šamanovas patvirtino šią informaciją.

  Sausio pabaigoje Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad Kaliningrado srityje buvo sukurta infrastruktūra "Iskander-M" kompleksams dislokuoti. Buvo pabrėžta, kad 2018 metais kompleksus "Iskander-M" gaus 152-osios gvardijos raketų brigada Chernyakhovske. Anksčiau regione jau buvo dislokuotos pažangios Rusijos oro gynybos sistemos — S-400, taip pat pakrančių raketų sistemos "Bal" ir "Bastion".

  "Iskander" — operatyvinis-taktinis raketų kompleksas gaminamas Rusijoje, skirtas paleisti trumpo nuotolio, vienapakopėms raketoms. Ji gali užtikrinti aukšto tikslumo raketų smūgius su garantuotu žalos dydžiu nuo 50 iki 500 kilometrų. Jis gali būti naudojamas įvairiose karo operacijose bet kokiomis sąlygomis, įskaitant atvejus, kai priešas aktyviai naudoja priešraketinę gynybą ir elektroninį karą.

  Temos:
  Didžiosios Pergalės metinės (27)

  Dar šia tema

  Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip paleido "Iskander"
  Rusija dislokavo "Iskander", nes nori atkurti jėgų pusiausvyrą Europoje
  RF atsakė į NATO raginimą atskleisti duomenis apie "Iskander" Baltijos šalyse
  Pentagonas sureagavo į "Iskander" dislokavimą Baltijos šalyse
  "Iskander" — amžiams: kodėl NATO gali nesvajoti apie dominavimą Baltijos šalyse
  Tegai:
  Iskander, Kaliningradas

  Svarbiausios temos