11:31 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  137

  Pasak Zacharovos, kvietimas į Putino inauguraciją buvo išsiųstas Lietuvos ambasadai per nustatytą laikotarpį

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova paaiškino situaciją su prezidentės Dalios Grybauskaitės ir ambasadoriaus Maskvoje Remigijaus Motuzo kvietimais į Vladimiro Putino inauguracijos ceremoniją.

  Pasak jos, leidinys "Gazeta.ru", kuris rašė apie šią situaciją, viską supainiojo: iš pradžių leidinys pranešė, kad Lietuva negavo kvietimo į renginį, o paskui — kad jis buvo perduotas prezidentei. Po to, Rusijos užsienio reikalų ministerija išaiškino, kad kvietimas buvo išsiųstas į ambasadą.

  "Siekiant išvengti tolesnės painiavos su Lietuvos kvietimo gavimu ar negavimu, mes patikrinom visą grandinę, pakėlėm visus dokumentus — Lietuvos ambasada buvo gavusi kvietimą ambasadoriaus vardu per nustatytą laikotarpį", — rašo Zacharova savo Facebook paskyroje.

  Anksčiau portalas "Lietuvos žinios" su nuoroda į prezidentūros spaudos tarnybą teigė, kad Grybauskaitė negavo kvietimo į ceremoniją Kremliuje, kuri vyks gegužės 7 dieną.

  Tuo pačiu metu Lietuvos užsienio reikalų ministerija informavo, kad penktadienį, darbo dienos pabaigoje, Lietuvos ambasadorius Maskvoje Remigijus Motuzas taip pat kvietimo negavo.

  Po įvykusių Rusijos prezidento rinkimų ir balsavimo rezultatų paskelbimo Grybauskaitė tapo vienintele Baltijos šalių prezidente, kuri nepasveikino Putino su pergale.

  Dar šia tema

  Rusijos URM: Lietuvos prezidentė buvo pakviesta į Putino inauguraciją
  Gegužės 7-ąją Rusijoje įvyks Putino inauguracija ir Vyriausybės atsistatydinimas
  Tegai:
  inauguracija, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Marija Zacharova, Lietuva

  Svarbiausios temos