11:50 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  379

  Gegužės 9-ąją Maskvoje "Nemirtingame pulke" kartu su Putinu ėjo Serbijos prezidentas ir Izraelio premjeras, kuris nešėsi Volfo Vilenskio portretą

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daugiau nei dešimt milijonų žmonių dalyvavo "Nemirtingojo pulko" žygyje visoje Rusijoje. Maskvoje akcijoje sudalyvavo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris žygioja jau ketvirtą kartą. Šiais metais prie jo prisijungė Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius ir Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu, praneša RIA Novosti.

  Izraelio Vyriausybės vadovas žigiavo su Lietuvos žydo portretu. Netanyahu po Raudonąją aikštę pranešė Volfo Vilenskio portretą.

  Volfas Vilenskis Lietuvos žydų kilmės TSRS karininkas, buvęs 16-osios Lietuviškosios divizijos bataliono vadas, Tarybų Sąjungos didvyris. Po karo Vilenskis baigė Frunzės karo akademiją. Buvo Vilniaus Universiteto Karinės katedros viršininkas. 1976 metais Vilenskis padavė pareiškimą, kad nori išvykti gyventi į Izraelį, kur tuo metu jau gyveno jo sūnus ir dukra. Leidimą išvykti gavo tik 1983 metų rugpjūčio mėnesį.

  Serbijos prezidentas nešėsi savo senelio portretą. Putinas, Netanyahu ir Vučičius prisijungė prie procesijos Kremliaus Nikolos bokšto ir ėjo su kitais dalyviais iki Spaso bokšto. Ten jie užėjo į Kremlių.

  Akcija "Nemirtingasis pulkas" vyko ne tik Rusijoje, bet ir visame pasaulyje. Lietuvoje žygys Vilniuje, Alytuje, Visagine, Klaipėdoje, Šiauliuose ir kituose miestuose.

  Tegai:
  Nemirtingųjų pulkas, Maskva

  Svarbiausios temos