10:08 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)
  22

  Reikalingi leidimai ir suderinimai dėl projekto Rusijoje bus gauti prieš prasidėjus statybai, kuri planuojama 2018 metais

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. "Nord Stream-2" projektas gavo teigiamą Rusijos valstybinės ekspertizės generalinės valdybos išvadą dėl projekto dokumentacijos ir inžinerinių tyrimų rezultatų Rusijos dujotiekio segmentui, teigiama kompanijos "Nord Stream-2 AG" pranešime.

  Valdybos išduotas dokumentas yra viena iš sąlygų gauti leidimus iš kitų institucijų dujotiekio statybai Rusijoje. Tarp jų — Statybos ir būsto bei komunalinio ūkio ministerija, o taip pat Federalinė gamtos išteklių priežiūros tarnyba.

  "Reikalingi leidimai ir suderinimai dėl projekto Rusijoje bus gauti pagal galiojančius įstatymus prieš prasidėjus statybai, suplanuotai 2018 metais", — sakoma pranešime.

  Rusijos valstybinė ekologinė ekspertizė savo leidimą išdavė sausio mėnesį.

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Bendra projekto vertė yra 9,5 milijardų eurų. Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom", jis finansuoja 50% projekto išlaidų.

  Leidimus statyboms jau išdavė Vokietija ir Suomija. Prieš projekto įgyvendinimą pasisako daugelis valstybių, tarp jų Ukraina ir JAV, kurios gina savo interesus. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito per savo teritoriją, o Vašingtonas pats norėtų tiekti suskystintas dujas į Europą.

  Lietuva, Latvija ir Lenkija pasirašė bendrą susitarimą prieš "Nord Stream-2" statybas. Šių valstybių vadovų manymu, projektas grindžiamas politiniu sprendimu atsisakyti dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Vėliau prie susitarimo prisijungė Ukraina ir Moldova.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)

  Dar šia tema

  Kijeve pareiškė, kad "Nord Stream-2" leis Vokietijai kontroliuoti Europos rinką
  "Gazprom" ketina statyti riebiųjų dujų perdirbimo gamyklą Baltijos jūroje
  Žiniasklaida sužinojo, kad Trampas "duos pipirų" Merkel dėl "Nord Stream-2"
  Lietuvos ir Ukrainos energetikos ministrai susivienijo prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, Rusijos valstybinės ekspertizės generalinė valdyba, Rusija

  Svarbiausios temos