04:22 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  48

  MIA "Rossija segodnia" ir televizijos kanalo "RT" vyriausioji redakrorė Margarita Simonian pareiškė, jog Maskva galėtų atsakyti Kijevui atitinkamai, tačiau to nedarys, nes ji eina demokratijos ir humanizmo keliu

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" ir televizijos kanalo "RT" vyriausioji redakrorė Margarita Simonian pareiškė, kad iki paskutinio kovos už portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovą Kirilą Višinskį, kuris buvo sulaikytas Kijeve.

  Kaip pranešė Simonian, nors de jure Višinskis nebuvo MIA "Rossija segodnia" darbuotojas, jis yra resusrso — agentūros informacinio partnerio vadovas.

  "Mes kovosime už ji iki paskutiniųjų, nesvarbu, kiek tai mums kainuotų", — pasakė Simonian televizijos kanalo "Rossija-1" eteryje.

  Taip pat Simonian pabrėžė, kad jeigu Maskva nuspręstų reaguoti atitinkamai, tai būtų nesunku sulaikyti "porą žurnalistų iš Ukrainos ", kadangi Rusijos teritorijoje jų yra pakankamai, tačiau Rusijos Federacijos valdžia eina humanizmo ir demokratijos keliu.

  "Ukraina pasirinko kitą kelią ir mano, kad tai yra Europa ", — sakė MIA "Rossija segodnia" ir "RT" vyriausioji redakrorė.

  Išvakarėse Rusijos prezidento atsrovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Ukrainos žurnalistams Rusijoje užtikrintas  absoliutus saugumas, kuo negali pasigirti jų Rusijos kolegos Ukrainoje.

  Agentūros Rossija segodnia pastatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Сергеев

  Višinskis buvo sulaikytas antradienį Kijeve. Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) žurnalistą įtaria valstybės išdavyste. Ukrainos pusės teigimu, Višinskis įsitraukė į "griaunamąją veiklą" Kryme ir palaikė savarankiškai paskelbtas Donecko liaudies respubliką ir Luhansko liaudies respubliką. Advokatas anksčiau pranešė, kad Ukrainos valdžios institucijos planuoja pristatyti žurnalistą į Chersoną, kur teismas išrinks kardomąją priemonę. Chersone yra "autonominės Krymo Respublikos" biuras, kuris nagrinėja "RIA Novosti Ukraina" vadovo bylą.

  Taip pat antradienį Kijeve Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai įsilaužė į "RIA Novosti Ukraina" biurą. Be to, Ukrainos saugumo tarnyba surengė kratas "RIA Novosti" korespondentės Liudmilos Lysenko ir "RIA Novosti" Ukrainoje vadovo Andrejaus Borodino butuose.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada išsiuntė Kijevui notą dėl incidento su "RIA Novosti Ukraina"
  MIA "Rossija segodnia" pradėjo "RIA Novosti Ukraina" vadovo palaikymo akciją
  Kijeve Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai įsiveržė į "RIA Novosti Ukraina" biurą
  Tegai:
  žiniasklaidos laisvė, televizijos kanalas "RT", RIA Novosti Ukraina, MIA "Rossija segodnia", Kirilas Višinskis, Margarita Simonian, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos