19:45 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  48

  MIA "Rossija segodnia" ir televizijos kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian pabrėžė, jog Europa atsisako vertybių, kurių ji mokė Rusiją, ir nebenori gyventi, vadovaudamasi jomis

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" ir televizijos kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian pavadino Vakarų reakciją į portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio areštą nuostabia, praneša RIA Novosti.

  "Mes matėme, ką šia proga pasakė Valstybės departamentas. Apskritai Valstybės departamentas pasakė: "Rusijos propaganda nėra gera, sulaikyti žurnalistų nereikia, tačiau Rusijos propaganda nėra gera"", — sakė vyriausioji redaktorė televizijos laidoje "Teisė žinoti" TVC kanale.

  Simonian priminė, kad Višinskis — tai Ukrainos žurnalistas, kuris dirbo Ukrainos žiniasklaidoje. Tuo pačiu metu ji pastebėjo, kad žurnalistas iš tikrųjų turi Rusijos pilietybę, o jo žiniasklaida veikė kaip MIA "Rossija segodnia" informacinis partneris, tačiau, pasak jos, tai nesusiję su byla.

  "Tai yra, my friends, tie patys Vakarai, kurie visus šiuos metus mokė mus, <…> kad mes turime būti štai tokie teisingi, pavyzdingi zuikiai, kaip BBC, kad mes turime gerbti žodžio laisvę, kad žurnalistas ne paprastai turi teisę, o turi sužinoti visus požiūrius, kad žurnalistas privalo užduoti kritinius klausimus savo valdžiai, kad žurnalistas turi būti nepatogus", — kalbėjo Simonian.

  Ji papasakojo, kad oficialiai paprašius BBC paaiškinti priežastis, kodėl Britanijos žiniasklaida nepasakoja apie situaciją su Višinskiu, iš korporacijos buvo gautas atsakymas, kad jie apšvietė šią temą rusų ir ukrainiečių interneto svetainėse.

  "Tai reiškia, kad BBC, britų kompanija, mano, kad ši naujiena nėra verta būti pristatyta visam pasauliui", — sakė Simonian.

  Pasak jos, "jei Europa atsisako tų tikrai gražių vertybių, kurių ji mokė mus, ir, kaip matome, daug išmokė, jei ji nebenori gyvent, vadovaudamasi šiomis vertybėmis, o vadovaujasi tik savo, dažnai neteisingai savo pačios interpretuotais geopolitiniais interesais, tuomet mes galime pasakyti pagal žinomą frazę "Ukraina tai yra Europa", kad kokia yra Europa, tokia ir Ukraina".

  Višinskio areštas

  Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės 15 dieną Kijeve, netoli savo namų, įtariamas valstybės išdavyste. Vėliau vyras buvo nuvežtas į Chersoną, kur yra "Krymo Autonominės Respublikos" prokuratūros skyrius, kuris ir tiria Višinskio bylą.

  Žurnalistui gresia 15 metų laisvės atėmimas.

  Pasak Višinskio žmonos Irinos, jis turi sveikatos sutrikimų ir negali apsieiti be vaistų.

  Tą pačią dieną "RIA Novosti Ukraina" biure ir MIA "Rossija segodnia" korespondentės Liudmilos Lysenko bei agentūros atstovybės Ukrainoje vadovo Andrejaus Borodino butuose Ukrainos saugumo tarnyba (UST) atliko kratas. Po to jie buvo pakviesti į SBU apklausai.

  Ketvirtadienį Višinskis buvo areštuotas 60 dienų be galimybės sumokėti užstatą. Gynyba ketina protestuoti prieš šį sprendimą.

  Rusijos reakcija

  Vladimiras Putinas pavadino situaciją su Višinskio sulaikymu "beprecendente".

  "Žmogų bando apkaltinti valstybės išdavyste už tai, ką jis darė viešai ir atliko savo profesines pareigas. Aš seniai tokio nemačiau, seniai tokio napamenu", — teigė Putinas bendroje spaudos konferencijoje su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

  Rusijos URM Kijevo veiksmus prieš "RIA Novosti Ukraina" pavadino savavališkais. Kaip sakė URM vadovas Sergejus Lavrovas, Kijevo veiksmai prieš žurnalistus "RIA Novosti Ukraina" yra nepriimtini. Rusijos ambasada išsiuntė dvi notas Ukrainos užsienio reikalų ministerijai, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas taip pat pranešė, kad Kremlius tikisi griežto tarptautinių organizacijų atsako į Ukrainos saugumo tarnybos veiksmus (SBU).

  Žurnalisto palaikymo akcija

  Penktadienį prie Ukrainos ambasados Maskvoje pastato vyko Višinskio palaikymo akcija. Joje MIA "Rossija segodnia" ir televizijos kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, agentūros generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas, žinomi žurnalistai, Liberalų demokratų partijos nariai, judėjimo "Visos Rusijos tautos fondas" atstovai.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Chersono teismas areštavo Višinskį 60 dienų
  Pradėtas tyrimas dėl neteisėto Višinskio sulaikymo
  Tegai:
  žiniasklaidos laisvė, žurnalistai, RIA Novosti Ukraina, Kirilas Višinskis, Margarita Simonian, Europa, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos