03:30 2018 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1530
 • RUB75.6506
  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

  Zacharova: Kijevas nesumokėjo daugiau nei 300 mln rublių į NVS biudžetą

  © Sputnik / Евгений Одиноков
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  62 0 0

  Pasak Zacharovos, per kiek daugiau kaip ketverius metus Ukraina nesumokėjo nė cento į bendrą NVS šalių biudžetą

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Ukraina nesumokėjo daugiau nei 300 milijonų rublių (4,16 mln. eurų) į NVS biudžetą, trumpojoje spaudos konferencijoje teigė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Per kiek daugiau kaip ketverius metus Ukraina nesumokėjo nė cento į bendrą NVS šalių biudžetą ir tuo sukėlė esminių finansinių sunkumų organizacijos veikloje", — sakė ji.

  Balandį Ukrainos prezidentas Petro Porošenka nurodė ministrų kabinetui pradėti oficialaus Ukrainos pasitraukimo iš NVS steigiamujų organų pasitraukimą ir "galutinai uždaryti" Ukrainos atstovybę atitinkamose institucijose Minske.

  Tuo tarpu valstybės vadovo atstovė Aukščiausioje Radoje Irina Lucenko sakė, kad Kijevas neketina denonsuoti susitarimų, susijusių su tranzitu, diplomų pripažinimu ir įdarbinimu.

  NVS ir Ukraina

  Nepriklausomų valstybių sandraugą sudaro vienuolika šalių — visos posovietinės respublikos, išskyrus Gruziją ir tris Baltijos valstybes, įstojusias į Europos Sąjungą.

  2014 metų vasario mėnesį Kijevas atsisakė tęsti pirmininkavimą organizacijoje. Tų pačių metų kovo mėnesį Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba paskelbė, kad Ukraina ketina atsisakyti dalyvauti NVS.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad Kijevo nenoras bendradarbiauti NVS kenkia ekonomikos plėtrai, socialinei sferai ir ukrainiečių interesams.

  Dar šia tema

  Zacharova pavadino incidentą Solsberyje "neapsakoma gėda"
  Zacharova papasakojo apie Britanijos URM "naują melo porciją"
  Zacharova: Lietuvoje vyksta didelio masto istorijos perrašymo kampanija
  Tegai:
  Nepriklausomų valstybių sandrauga (NVS), Marija Zacharova, Kijevas, Ukraina
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos