20:28 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Vladimiras Putinas Tarptautiniame ekonomikos forume Sankt Peterburge, nuotrauka iš įvykio vietos

  Putinas pareiškė apie ekonomikos krizės, "kokios pasaulis dar nematė", grėsmę

  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  25420

  Rusijos prezidentas pažymėjo, kad susitarimų nesilaikymas arba vienos sutarties šalies pasitraukimas iš teisinio lauko pasauliniu mastu gali sukelti neigiamas, jeigu ne niokojančias, pasekmes

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Teisės normų nepaisymas gali sukelti krizę, su kuria pasaulis dar nesusidūrė, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tarptautiniame ekonomikos forume, Sankt Peterburge, praneša RIA Novosti.

  "Vienos iš sutarties šalių pasitraukimas iš teisinio lauko, susitarimų sužlugdymas visada reiškia esmines rizikas ir išlaidas. Tai yra verslo praktikos aksioma", — priminė Rusijos vadovas.

  "Pasauliniu mastu toks valstybių, ypač jėgos centrų, elgesys gali sukelti neigiamas, jeigu ne niokojančias, pasekmes", — įspėjo Putinas.

  "Galiojančių teisės normų nepaisymas ir abipusio pasitikėjimo praradimas gali būti uždėti ant nenuspėjamumo, milžiniškų pokyčių turbulencijos. Toks veiksnių susidėjimas gali sukelti sisteminę krizę, su kuria pasaulis dar nesusidūrė", — sakė prezidentas.

  Putinas paragino kurti pasitikėjimo ekonomiką.

  Kliūtys verslui

  Rusijos prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad kol kas nepavyksta susitarti dėl simbolinių žingsnių šia kryptimi. Jis priminė, kad dar neseniai beveik kiekvienas G20 viršūnių ar APEC susitikimas baigėsi bendru pareiškimu apie naujų protekcionistinių kliūčių įvedimą.

  "Šie pareiškimai iš dalies, žinoma, buvo deklaratyvūs. <…> Tačiau šiandien nepavyksta susitarti net dėl tokių simbolinių žingsnių", — teigė Putinas.

  Naujos protekcionizmo formos

  Kita grėsmė pasaulio ekonomikos stabilumui — tai naujos protekcionizmo formos, teigia Rusijos prezidentas.

  "Jei anksčiau buvo paplitusios klasikinės protekcionizmo formos, žinoma, taip pat sukėlusios apgailestavimą, bet vis dėlto: tokios kaip papildomi importo muitai, techniniai reikalavimai ar paslėptos subsidijos, tai šiandien mes kalbame apie naują protekcionizmo redakciją — apie akivaizdžiai melagingų pretekstų panaudojimą, apie nuorodas neva į nacionalinio saugumo interesus. Kam? Norint užkirsti kelią konkurentams ar nuolaidų "prievartavimui"", — sakė Putinas.

  Bendra atsakomybė

  Atsakomybė už pasaulio ateitį tenka kiekvienai valstybei, ypač šalims su gerai išvystyta ekonomika, priminė Putinas. Jis paragino pagarbiai elgtis su kitomis valstybėmis ir partneriais.

  Federacijos Federacijos Tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Photo : предоставлено пресс-службой Совета Федерации

  "Savo interesus galima parodyti įvairiais būdais: arba ignoruojant kitus, arba gerbiant savo partnerius. Suprantu, kad šiuolaikinis pasaulis turi tarpusavio ryšius, o šalys yra priklausomos viena nuo kitos. Ir kiekviena valstybė, ypač stambios, pirmaujančios pasaulio ekonomikoje, turi didžiulę atsakomybę už bendrą ateitį", — pabrėžė prezidentas.

  Teisėtas mechanizmas

  Putinas atkreipė dėmesį į būtinybę sukurti teisėtą pasaulio prekybos pokyčių mechanizmą, kad būtų galima atsikratyti archajiškų normų, bet išsaugoti geriausias.

  Jis pabrėžė, kad pasaulis keičiasi, ir su juo turi keistis institucijos ir taisyklės, o jos, savo ruožtu, turi būti vienodos visiems.

  Taip pat Rusijos vadovas įspėjo apie "staigius žingsnius". Visų pirma jis paragino neatsisakyti Pasaulio prekybos organizacijos (PPO), nes tai gali sutrikdyti esamą ekonominę ir teisinę pusiausvyrą.

  Tarptautinis ekonomikos forumas vyksta Sankt Peterburge gegužės 24-26 dienomis.

  Dar šia tema

  "Šiaurės švytėjimas" šalia: Lietuvai beprasmiška priešintis "Gazpromo" monopolijai
  Ekspertas: Baltijos šalys gąsdinamos Rusija, kad pirktų karinę techniką
  Kodėl TSRS energetikos palikimas Lietuvai ― absoliutus gėris
  Tegai:
  ekonomikos krizė, ekonominis saugumas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos