19:30 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Ivanas Rūstusis nužudo savo sūnų, archyvinė nuotrauka

  Vandalas papasakojo, kodėl sugadino Repino paveikslą Tretjakovo galerijoje

  © Photo: Wikipedia
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  7911

  Pasak užpuoliko, jis nusprendė sugadinti paveikslą "Ivanas Rūstusis nužudo savo sūnų" po to, kai išgėrė degtinės galerijos kavinėje

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Vyras, kuris sugadino Iljos Repino paveikslą "Ivanas Rūstusis ir jo sūnus Ivanas lapkričio 16 1581" Tretjakovo galerijoje, pasakė, kad sugadino paveikslą, išgėręs šimtą gramų degtinės, praneša RIA Novosti.

  "Atvažiavau pažiūrėti į drobę. Atėjau apie aštuntą valandą vakaro, jau norėjau išeiti, kavinėje išgėriau šimtą gramų degtinės ir kažkaip… Degtinės negeriu, todėl ir aptemdė protą", — sakė jis policininkams.

  "RIA Novosti" šaltinis teisėsaugoje sakė, kad vyras atvažiavo iš Voronežo.

  Kaip nukentėjo drobė

  Įvykis Tretjakovo galerijoje įvyko vakar vakare, prieš pat galerijos uždarymą. Vienas iš lankytojų metaline tvora sulaužė apsauginį stiklą ir sugadino paveikslą. Stiklo atplaišos supjaustė drobės vietą, kur buvo nupiešta caro figūra. 

  Tretjakovo galerijos spaudos tarnyba pranešė, kad vertingiausi dalykai — karaliaus ir kunigaikščio veidai ir rankos — nebuvo sužeisti.

  Restauratoriai nedelsdami atliko reikalingus darbus — ištraukė stiklą, pašalino rėmą ir atnešė paveikslą į restauravimo dirbtuvę. Dabar jie kuria darbo atkūrimo programą.

  Dar šia tema

  Tretjakovo galerijoje sugadintas paveikslas "Ivanas Rūstusis nužudo savo sūnų"
  Šnuras kvadrate: Tretjakovo galerijos naujas projektas
  Tegai:
  Tretjakovo galereja, Rusija

  Svarbiausios temos