03:51 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Vokietijos žiniasklaidoje tvirtinama, kad Rusija stiprina karines pajėgas Kryme, siekdama, kad jis taptų nepažeidžiamu prieš bet kokius priešus

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Po Krymo prijungimo prie Rusijos Maskva nuolat didina karinį pajėgumą pusiasalyje, rašo Vokietijos žurnalas "Focus".

  Leidinyje teigiama, kad neseniai į Krymą atvyko naujausias mažasis raketų laivas "Vyšnij Voločiok", aprūpintas raketų sistema "Kalibr". Šis ginklas, primena "Focus", "įrodė savo veiksmingumą Sirijoje ir sukėlė nerimą Vakarų karo analitikams". Be to, pusiasalyje dislokuoti dvi zenitinių raketų kompleksų S-400 divizijos, pakrantinė artilerija, o Juodosios jūros laivynas gavo kelias naujus fregatas ir povandeninius laivus.

  "Krymas vis labiau tampa beveik neįveikiama tvirtove", — apibendrina žurnalas.

  Anksčiau Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto pirmininkas Viktoras Bondarevas sakė, kad S-400 "Triumph" ir "Pancir-S" kompleksų dislokavimą Kryme sukėlė NATO aktyvėjimas Juodosios jūros regione ir padidėjęs Aljanso dėmesys pusiasaliui.

  Jis pabrėžė, kad šios sistemos daro regioną visiškai nepažeidžiamą prieš bet kokių priešų įsibrovimą. Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Ukraina pripažino, kad Rusijos Kryme gyvenimas geresnis
  Kijevas pagrasino sunaikinti Krymo tiltą
  Ukraina pažadėjo nubausti tinklaraštininką už kelionę per Krymo tiltą
  Krymo tiltą susprogdinti raginęs žurnalistas atsakė į Rusijos kritiką
  Tegai:
  Krymas, Rusija

  Svarbiausios temos