05:05 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Vandalui, kuris sugadino Iljos Repino paveikslą "Ivanas Rūstusis ir jo sūnus Ivanas" Tretjakovo galerijoje, gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų ir 83 tūkst. eurų bauda

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Zamoskvoretskio teismas Maskvoje parinko prevencinę priemonę Igoriui Podporinui, kuris sugadino paveikslą "Ivanas Rūstusis ir jo sūnus Ivanas" Tretjakovo galerijoje, pranešė "RIA Novosti" korespondentas iš teismo salės.

  Kaltinamasis kalės iki liepos 26 dienos. Jam gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų, taip pat iki šešių milijonų rublių bauda (83 tūkst. eurų).

  Gynėjas paprašė Podporinui namų arešto, nes jis pripažino kaltę ir pareiškė, kad nesiruošia slėptis nuo tyrimo. Tačiau prokuroro argumentai pasirodė įtikinamesni.

  "Podporino veiksmai sukėlė visuomenės rezonansą ir liaudės protestą", — sakė prokuratūros atstovas.

  Taip pat buvo pranešta, kad Podporinas buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl chuliganizmo, kai gyveno Uzbekistane.

  Kaip nukentėjo drobė

  Incidentas Tretjakovo galerijoje įvyko praėjusio penktadienio vakare, prieš pat galerijos uždarymą. Vienas iš lankytojų metaliniu tvoros strypu sulaužė apsauginį stiklą ir sugadino paveikslą "Ivanas Rūstusis ir jo sūnus Ivanas".

  Stiklo atplaišos supjaustė drobės vietą, kur buvo nupiešta caro figūra. Tretjakovo galerijos spaudos tarnyba pranešė, kad vertingiausi dalykai — karaliaus ir kunigaikščio veidai ir rankos — nebuvo sugadinti.

  Vyras buvo sulaikytas, jam buvo pradėta baudžiamoji byla.

  Pagal Sberbanko skaičiavimus, restauracijos kaina gali siekti dešimt milijonų rublių.

  Dar šia tema

  Tretjakovo galerijoje sugadintas paveikslas "Ivanas Rūstusis nužudo savo sūnų"
  Tegai:
  vandalas, paveikslai, Tretjakovo galereja

  Svarbiausios temos