09:38 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Dokumentas leidžia taikyti kontrsankcijas, reaguojant į JAV ir kitų šalių nedraugiškus veiksmus

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą "Dėl poveikio priemonių nedraugiškiems JAV ir kitų užsienio valstybių veiksmams". Dokumentas yra paskelbtas oficialiame teisinės informacijos portale.  

  Įstatymas įsigalios nuo oficialaus paskelbimo dienos.

  Dokumentas leidžia taikyti kontrsankcijas, reaguojant į JAV ir kitų šalių nedraugiškus veiksmus. Priemonės gali būti taikomos valstybėms, jų jurisdikcijai priklausančioms organizacijoms, taip pat pareigūnams ir piliečiams.

  Įstatymas leidžia nutraukti ar sustabdyti tarptautinį bendradarbiavimą tam tikruose sektoriuose, uždrausti produktų ir žaliavų importą ar eksportą, taip pat dalyvauti viešuosiuose pirkimuose arba valstybės ir savivaldybių turto privatizavime.

  Pokyčiai svarstymo metu

  Pradinėje versijoje vyriausybei buvo suteikta teisė į 16 atsakomųjų priemonių. Antruoju skaitymu jų liko šešios.

  Taip pat įstatymo projektas leidžia įvesti kitus apribojimus — "pagal prezidento sprendimą, kad būtų galima operatyviai reaguoti į besikeičiančią situaciją".

  Antrojoje redakcijoje iš dokumento buvo pašalintas konkrečių pramonių šakų, prekių ir paslaugų minėjimas. Kontrsankcijos nebus taikomos gyvybiškai svarbioms prekėms, įskaitant vaistus.

  Taip pat projekte nebėra normos, pagal kurią beveik visoms Rusijos bendrovėms ir bankams su užsienio dalyvavimu galėjo buti taikomos sankcijos.

  Dar šia tema

  Austrijos vicekancleris paragino panaikinti sankcijas Rusijai
  Rusijoje planuojama įvesti baudžiamąją atsakomybę už sankcijų taikymą
  Vašingtono centras neteko patogių tualetų dėl sankcijų Rusijai
  Medvedevas siūlo taikyti individualias sankcijas amerikiečiams
  Tegai:
  kontrsankcijos, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos