19:04 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  "Tiesioginės linijos" metu Putinas sulaukė klausimo apie Rusijos ketinimus įvesti sankcijas prieš Latviją dėl rusakalbių teisių pažeidimų, tačiau Rusijos vadovas pabrėžė, kad ketina apsaugoti visų Baltijos šalių rusų teises

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Rusija turėtų ir toliau stengtis apsaugoti tautiečių teises ir interesus Baltijos šalyse, bet tai darys taip, kad nepablogėtų žmonių padėtis, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas "Tiesioginės linijos" metu.

  Pokalbio metu tiesioginiame eteryje buvo gautas kreipimasis, kuriame prezidentas buvo paprašytas "imtis veiksmų prieš Latviją", įskaitant sankcijas, nes šioje šalyje mokymas rusų kalba yra draudžiamas.

  "Priemonės, kuriomis privalome saugoti mūsų tėvynainių interesus, turėtų būti tokios, kad jų padėtis nepablogėtų. Todėl mes palaikome dialogą su mūsų partneriais Europos Sąjungoje. Tikiuosi, kad galų gale jiems bus gėda dėl to, kad jie, atkreipdami dėmesį į žmogaus teisių pažeidimus už Europos Sąjungos ribų, gali taip grubiai pažeisti Europos Sąjungos teritorijoje gyvenančių žmonių teises. Tai yra atvejis, kai mūsų tautos žmonės sako: "kito akyje ir krislą mato, o savo — nė rąsto"", — sakė Putinas.

  Jis pabrėžė, kad bet kokių sankcijų vienašališkas įvedimas "nepadeda spręsti problemų, bet tik sustiprina jas". Kalbėdamas apie tautiečių padėtį Baltijos šalyse, anot Rusijos valstybės vadovo, "mes nuolat kalbame apie tai, atkreipiame į tai Baltijos valstybių valdžių dėmesį".

  Putinas dėmesio skyrė "nepiliečių" sąvokai, kuri, jo teigimu, buvo išgalvota Latvijoje ir Estijoje, siekiant apriboti jų teritorijoje gyvenančių žmonių teisėtas teises. Putinas sakė, kad "sunku įsivaizduoti, kad šiuolaikinėje civilizuotoje visuomenėje šimtai tūkstančių žmonių buvo paskelbti nepiliečiais".

  "Nėra tokios kategorijos, tarptautinėje teisėje nenumatyta tokia kategorija. Yra piliečiai, yra žmonės su dviguba pilietybe, be pilietybės, tačiau "nepiliečių" sąvokos niekada nebuvo. Ji išgalvota, išrasta Baltijos šalyse, siekiant apriboti tų žmonių, kurie gyvena šiose teritorijose, teisėtas teises", — teigė Rusijos prezidentas.

  Putinas pabrėžė, kad Rusija "atkakliai toliau tęs darbą šia kryptimi, bet taip, kad nebūtų pakenkta tiems, kurie gyvena šiose šalyse".

  Dar šia tema

  Lietuvos rusų sąjunga kritikuoja valdžią dėl rusų karių paminklinių akmenų
  Rusija ketina skelbti sankcijas Latvijai dėl mokyklų reformos
  Udalcovas: Lietuvoje ataskaita apie nacionalinį saugumą baugina rusakalbius
  Tegai:
  rusakalbiai, rusų kalba, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos