19:44 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Paminklas represutiems Maskvoje, archyvinė nuotrauka

  Rusijos VRM neigia pranešimus apie Gulago kalinių kortelių sunaikinimą

  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  46 0 0

  Žmogaus teisių taryba nusiųs užkausas, kad išsiaiškintų, kaip atsirado situacija apie vieno iš represuotų TSRS laikais archyvinės kortelės sunaikinimą

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Rusijos Vidaus reikalų ministro pavaduotojas Igoris Zubovas sako, kad archyvinės registracijos kortelės su informacija apie represuotus sovietmečiu žmones turėtų būti laikomos amžinai, praneša RIA Novosti.

  Zubovas teigė, kad kortelės yra griežtos atskaitomybės dokumentas, todėl jos turi būti saugomos amžinai. Anot jo, kalbant apie konkretaus kalinio kortelės nebuvimą, šį klausimą reikėtų nagrinėti atskirai.

  Žmogaus teisių taryba nusiųs užklausas, kad išsiaiškintų, kaip atsirado situacija dėl vieno iš represuotų pagal taip vadinamąją "Harbino bylą"  TSRS laikais archyvinės kortelės sunaikinimą sakė  tarybos vadovas Michailas Fedotovas.

  "Mes ištirsime, kaip šiuo atveju susidarė situacija dėl vieno iš politinių represijų aukų vadinamojoje "Harbino byloje" registravimo kortelės sunaikinimo. Bus išsiųstos atitinkamos užklausos", — sakė Fedotovas.

  Anksčiau laikraštis "Kommersant" pranešė, kad Valstybinis Gulago istorijos muziejus sužinojo apie archyvinių kortelių su duomenimis apie represuotus sunaikinimą. Leidinio duomenimis, jos sunaikinamos pagal slaptą tarpžinybinį 2014 metų įsaką. Muziejaus direktorius Romanas Romanovas pranešė apie tai Žmogaus teisių tarybos vadovui Michailui Fedotovui. Anot Romanovo, mokslininkai gavo atsakymus iš Vidaus reikalų ministerijos, kur kalbama apie šių kortelių sunaikinimą, tarp jų ir apie vieno iš "Harbino" bylos kalinio kortelė.

  Dar šia tema

  Fotofaktas: prezidentė papusryčiavo su "Misija Sibiras" dalyviais
  "Misija Sibiras" dalyviai jau grįžo namo
  "Misija Sibiras" atvirkščiai: Rusijos studentai prižiūrės karių kapines
  Dokumentinis filmas apie projektą "Misija Sibiras" parodytas Prahoje
  Lietuviai pagerbė ištremtų į Sibirą tautiečių atmintį
  Tegai:
  politinių represijų aukos, Rusija

  Svarbiausios temos