19:36 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

  Lavrovas: Rusija niekada nesiprašė grįžti į G8

  © Sputnik / Рамиль Ситдиков
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  6630

  Anot Rusijos ministro, G20 yra perspektyvesnis formatas

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Rusija niekuomet nesiprašė grįžti į G8, sakė šalies užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas "Pervyj kanal" eteryje.

  "Kai buvo nuspręsta, kad mūsų Vakarų partneriai G8 daugiau nebedalyvaus ir grįš į savo Didžiojo septyneto formatą, mes tai priėmėme kaip jų sprendimą ir puikiai dirbame kituose formatuose", — pabrėžė Rusijos URM vadovas.

  Anot jo, Rusija puikiai jaučiasi Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijoje, BRIKS ir ypač Didžiajame dvidešimtuke, kur "palaikoma mūsų pozicija".

  "Ir dvidešimtuke ultimatumai jau neveikia, ten reikia susitarti. Dvidešimtukas — konsensuso pasiekimo mechanizmas. Ir aš manau, kad tai yra perspektyviausias ateities formatas", — tvirtino Lavrovas.

  Angela Merkel, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Markus Schreiber

  JAV prezidentas Donaldas Trampas penktadienį pareiškė, kad norėtų, jog Rusija grįžtų į G7 formatą. Tačiau dauguma Europos dalyvių G7  aukščiausiojo lygio susitikime Kanadoje prieštaravo. Trampo pasiūlymą palaikė tik Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte.

  Pasak užsienio reikalų ministro pavaduotojo Sergeio Riabkovo, Vakarų politikai kelia klausimą dėl Rusijos grįžimo į G7 tik savireklamos tikslais. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas taip pat pakomentavo Trampo žodžius, sakydamas, kad Maskva "orientuojasi į kitus formatus".

  G-7 išsiplėtė dėl Rusijos įstojimo 1998 metais, tačiau po Krymo grįžimo klubo nariai atsisakė dalyvauti G8 aukščiausiojo lygio susitikime Sočyje. Pagrindinės šalys pareiškė, kad nenori sėdėti kartu su Rusija tol, kol Maskva nepakeis savo užsienio politikos. Dabar G7 — tai Vokietija, JAV, Kanada, Japonija, Prancūzija, Didžioji Britanija ir Italija.

  Dar šia tema

  Analitikas papasakojo, kurioje karinėje srityje Rusija aplenkė JAV
  Rusija nepaliks be atsako Baltijos šalių priimtų "Magnickio sąrašų"
  Buvęs NATO vadovas: Rusija per porą dienų "gali okupuoti" Ukrainą
  Tegai:
  užsienio politika, G7, Sergejus Lavrovas, Rusija

  Svarbiausios temos