22:59 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Rusijso URM, archyvinė nuotrauka

  Rusija atsižvelgs į NATO planus Rytų flange

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Rusijos URM teigia, kad atidžiai stebi visus NATO planus, ypač Rytų kryptimi

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Rusija atkreips dėmesį į NATO planus Rytų kryptimi, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško.

  "Žinoma (atsižvelgsime į NATO planus — Sputnik). Mes viską atidžiai stebime, gerai žinomi mūsų vertinimai dėl Aljanso pasiruošimo rytiniame flange", — cituoja jį RIA Novosti.

  Pasak jo, jei reikės, Rusija imsis visų karinių ir techninių priemonių, kurios patikimai užtikrins Rusijos Federacijos saugumą ir gynybą.

  "Neturėtų būti jokių abejonių. Esu įsitikinęs, kad NATO puikiai supranta, jog mes labai įdėmiai stebime, kaip vystosi Aljanso karinės statybos procesas", — pridūrė Gruško.

  Anksčiau NATO gynybos ministrai surengė derybas Briuselyje.

  Praktiniai derybų rezultatai naujojoje būstinėje Briuselyje buvo NATO šalių susitarimai dėl dviejų naujų vadaviečių sukūrimo.

  Viena naujų vadaviečių įsikurs Norfolke, JAV, ir bus atsakinga už jūrų kelių saugumą ir užtikrins galimybę greičiau permesti pastiprinančias pajėgas iš Šiaurės Amerikos į Europą. Kita vadavietė bus įsteigta Ulme, Vokietijoje — ji bus atsakinga už logistiką ir karinį mobilumą bei užtikrins sklandų sausumos pajėgų judėjimą Europoje kolektyvinės gynybos tikslais.

  Be to, gynybos ministrai pritarė iniciatyvai, kuri numato, kad iki 2020 metų sąjungininkai turės 30 mechanizuotų batalionų, 30 oro pajėgų ir 30 karo laivų, kurie galės pasiruošti veikti per 30 dienų. NATO šalys taip pat nusprendė įsteigti naujos komandinės struktūros kibernetinių operacijų centrą.

  Dar šia tema

  Buvęs NATO vadovas: Rusija per porą dienų "gali okupuoti" Ukrainą
  NATO ruošiasi "Rusijos puolimui": didins greito reagavimo pajėgas iki 30 tūkst
  Buvęs NATO vadas: nė vienas generolas nenori kariauti su Rusija
  NATO išsigando "Rusijos propagandos" efektyvumo
  Tegai:
  NATO, Rusija

  Svarbiausios temos