00:28 2019 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Irina Jarovaja, archyvinė nuotrauka

  Rusijoje patarta Lietuvos prezidentei "prijungti sąžinę ir smegenis" prie politikos

  © Sputnik / Рамиль Ситдиков
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  30080

  Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotoja Irina Jarovaja mano, kad Lietuvos prezidentė vykdo "netikrą žaidimą", kuris neturi nieko bendro su saugumu, tarptautine teise ir sąžiningos politikos taisyklėmis

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotoja Irina Jarovaja patarė Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei "nenuodyti Lietuvos žmonių širdies ir sielos juodu melu ir rusofobija", rašoma politikės oficialioje svetainėje.

  Anksčiau Lietuvos vadovė davė interviu Vokietijos žurnalui "Spiegel", kuriame pareiškė apie Baltijos respublikos pasirengimą apsiginti Rusijos karinės "invazijos" atveju. Pasak politikės, Vakarų šalys nepakankamai įvertino Rusijos Federaciją ir pernelyg švelniai elgiasi, tuo tarpu Maskvos "išpuolio"  tikimybė yra didelė.

  Jarovaja sakė, kad Lietuvos prezidentė vykdo "netikrą žaidimą", kuris neturi nieko bendro su saugumu, tarptautine teise ir sąžininga politika.

  "Pasak ponios Grybauskaitės pasirinktos alegorijos, jai, kaip prezidentei, nereikia nuodyti Lietuvos žmonių širdies ir sielos juodu melu ir rusofobija, o pačiai geriausia būtų prijungti sąžinę ir smegenis prie pagrįsto politinio mąstymo ir elgesio", — teigiama Dūmos pirmininko pavaduotoja pranešime.

  Jarovaja pabrėžė, kad, priešingai nei Lietuvos lyderė, rusų tauta garbina taiką ir draugystę ir "niekada nepraras atminimo, kad Sovietų tarptautinė armija apgynė pasaulį nuo fašizmo".

  Lietuvos prezidentė yra žinoma savo antirusiškais pareiškimais ir kritika Maskvos atžvilgiu. Politikė nuolat pareiškia, kad Rusija yra "grėsmė" Baltijos šalims. Reaguodama į tai, Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina nieko užpulti.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė papasakojo, ką liečia "Rusijos grėsmė"
  Grybauskaitė vėl papasakojo kolegoms iš NATO apie Rusijos grėsmę
  Ušackas kritikuoja Grybauskaitę dėl "Rusijos grėsmės" temos Davose
  Grybauskaitė ruošiasi NATO viršūnių susitikimui dėl "Rusijos agresijos"
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Irina Jarovaja, Dalia Grybauskaitė, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos