09:18 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka

  "Nežino, kaip pritraukti dėmesį": Puškovas sureagavo į Lietuvos prezidentės žodžius

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  10871

  Anksčiau Respublikos vadovė pareiškė, kad Rusijos "atakos" atveju lietuviai yra pasirengę apsiginti

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad reali grėsmė Lietuvai yra gyventojų nutekėjimas, o ne išgalvota Rusijos grėsmė. Taip jis savo Twitter paskyroje pakomentavo Dalios Grybauskaitės pareiškimą apie Rusijos "invaziją".

  "Lietuvos vadovė gąsdina "Rusijos invazija". Matyt, daugiau nežino, kaip pritraukti dėmesį. Tarsi Rusijai nieko daugiau nereikėtų, išskyrus įsiveržti į Lietuvą. Geriau galvotų, kaip sustabdyti gyventojų nutekėjimą — beveik vienas milijonas nuo 1991 metų. Tai tikra, o ne išgalvota grėsmė Lietuvai", — pareiškė senatorius.

  Anksčiau Lietuvos vadovė davė interviu Vokietijos žurnalui "Spiegel", kuriame pareiškė apie Lietuvos Respublikos pasirengimą apsiginti Rusijos karinės "invazijos" atveju. Pasak politikės, Vakarų šalys nepakankamai įvertino Rusijos Federaciją ir pernelyg švelniai elgiasi, tuo tarpu Maskvos "išpuolio"  tikimybė yra didelė.

  Jos nuomone, Rusijos kariuomenė, esanti prie sienų su Baltijos valstybėmis ir Lenkija, stipresnė už NATO pajėgas, tačiau lietuviai "pasirengę gintis" ir "yra labai atsparūs manipuliacijoms iš išorės".

  Savo ruožtu Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotoja Irina Jarovaja sakė, kad Lietuvos prezidentė žaidžia "netikrą" žaidimą. Pasak jos, Grybauskaitei, kaip valstybės vadovei, "nereikia nuodyti Lietuvos žmonių sielos ir širdies juodais melais ir rusofobija", verčiau "susieti sąmonę ir smegenis" su politika.

  Lietuvos prezidentė yra žinoma savo antirusiškais pareiškimais ir kritika Maskvos atžvilgiu. Politikė nuolat pareiškia, kad Rusija yra "grėsmė" Baltijos šalims. Reaguodama į tai, Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina nieko užpulti.

  Dar šia tema

  Lietuva pristatė Berlynui savo patirtį hibridinių grėsmių srityje
  Rusijos diplomatai yra menama grėsmė Lietuvai
  Lietuvos studentus siūloma mokyti duoti atkirtį "Rusijos grėsmei"
  JAV pareiškė, kad yra pasirengę ginti Baltijos šalis nuo "Rusijos grėsmės"
  Baltijos šalys prašo JAV rimčiau žiūrėti į "Rusijos grėsmę"
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Aleksejus Puškovas, Dalia Grybauskaitė, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos