07:26 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Pasak Rusijos gynybos ministro, nuo 2015 metų NATO kontingentų skaičius Rytų Europoje išaugo nuo dviejų iki 15 tūkstančių žmonių

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. NATO karinių kontingentų skaičius prie Rusijos sienų išaugo septynis kartus dėl Lenkijos ir Baltijos šalių isterijos, susijusios su "Rusijos invazija", pareiškė Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, praneša RIA Novosti.

  "Atsižvelgiant į Baltijos valstybių ir Lenkijos vadovybių isteriją dėl tariamos Rusijos agresijos prieš juos, NATO pajėgų skaičius Baltijos šalyse, Lenkijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje nuo 2015 metų išaugo nuo dviejų iki 15 tūkstančių žmonių. NATO pratybų metu kontingentas didinamas iki 40-60 tūkstančių karių", — sakė Šoigu.

  Ministras taip pat priminė, kad birželio pradžioje NATO Taryba nusprendė sukurti dvi naujas komandas, kurios bus atsakingos už jūrų ryšių apsaugą Atlanto vandenyno šiaurėje, taip pat už kariuomenės perkėlimą iš JAV į Europą.

  Buvęs NATO vadas: nė vienas generolas nenori kariauti su Rusija >>

  Šoigu atkreipė dėmesį į tai, kad Aljansas tobulina transporto infrastruktūrą, skirtą kariuomenės judėjimui į Rytų Europą. Jis priminė apie NATO ketinimą stiprinti Aljanso reagavimo pajėgas ir palaikyti jas nuolatinio pasirengimo padėtyje, siekiant panauduoti per 30 dienų 30 bataljonų, 30 oro pajėgų eskadrilių ir 30 karo laivų.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė paragino "širdimi ir siela" būti pasirengusiems Rusijos "invazijai"
  Rusijos diplomatai yra menama grėsmė Lietuvai
  Lietuvos studentus siūloma mokyti duoti atkirtį "Rusijos grėsmei"
  Rusijos URM: NATO plėtra neišsprendžia realių saugumo problemų
  NI papasakojo apie NATO "cinišką gudrybę" Rusijos atžvilgiu
  Tegai:
  NATO karinis buvimas, NATO, Baltijos šalys, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos