01:05 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Rusai įvardijo populiariausius XX amžiaus pradžios politinius veikėjus

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. XX amžiaus pradžios lyderių, kuriems simpatizuoja rusai, trijulė išsidėstė taip — Nikolajus II (54 proc.), antroje vietoje Josifas Stalinas (51 proc.) ir Leninas (49 proc.), praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos visuomenės nuomonės tyrimo centro apklausą.

  Antipatiją šie asmenys atitinkamai sukelia 23 proc., 28 proc. ir 29 proc. respondentų.

  Apklausa atskleidė ir rusų požiūrį į Pilietinio karo laikotarpį, tyrimas baigtas iki parodos "Trys tiesos spalvos", kuri vyksta Rusijos šiuolaikinės istorijos muziejuje ir tęsis iki rugsėjo 9 dienos.

  "Kitu atžvilgiu neišryškėjo aiškių herojų ar antiherojų: daugeliui respondentų sunku atsakyti į klausimą apie jausmus, kuriuos sukelia Miliukovas (70 proc.), Buharinas (56 proc.), Denikinas (47 proc.) ir Kerenskis (43 proc.). Apie Machno ir Trockį rusai linkę galvoti gana neigiamai — atitinkamai 58 proc. ir 46 proc. išreiškė neigiamą požiūrį į juos, simpatijas — 12 proc. ir 20 proc." — rašoma ataskaitoje.

  Visuomeninė apklausa buvo atlikta 2018 metų birželio 14 dieną tarp tūkstančio respondentų nuo 18 metų. Tyrimo metodas yra pokalbis telefonu, statistinė paklaida neviršija 3,2 proc.

  Dar šia tema

  Lietuva užėmė šeštą vietą nedraugiškų Rusijai valstybių reitinge
  Antirusiška retorika suskaidė Baltijos šalių visuomenę
  Dauguma rusų mano, kad pasaulyje Rusija yra gerbiama
  Apklausa: pusė britų mano, kad jų šalis nugalėjo Hitlerį
  Tegai:
  politikai, apklausa, Rusija

  Svarbiausios temos