07:19 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (89)
  17601

  Rusijos užsienio reikalų ministerija įvertino NATO pratybų pasekmes aljanso šalims; NATO šalys pajus padidėjusios karinės veiklos pasekmes savo pačių saugumui

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško sakė, kad NATO šalys jaučia padidėjusios aljanso karinės veiklos pasekmes savo pačių saugumui, praneša RIA Novosti.

  "Neigiamai vertiname šią karinę veiklą. Tokie pratimai blogina regioninio saugumo būklę. Tai, visų pirma, susiję su Baltijos regionu, kuris dešimtmečius buvo taikingiausias kariniu požiūriu", — sakė Gruško.

  Diplomato teigimu, Šiaurės Atlanto aljansas galėtų sukurti saugumo sistemą, nenaudodamas karinės sudedamosios dalies, tačiau nusprendė veikti kitaip.

  "NATO šalys eina kitokiu keliu, ir suprantama, kad tokios išaugusios karinės veiklos pasekmės, visų pirma, bus jaučiamos jų pačių saugumui", — sakė Gruško.

  Be to, užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė, kad Maskva neigiamai vertina NATO pratybas Baltijos regione ir kad buvo imtasi priemonių saugumui užtikrinti regione.

  Baltijos šalių oro erdvėje prasidėjo NATO oro pajėgų ir šalių-narių pratybos "Ramstein Alloy". Renginiai truks dvi dienas. Manevrų metu planuojama, kad dalyviai ištobulins skrydžių valdymo, bendravimo ir kovos su oro gynyba procedūras.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (89)

  Dar šia tema

  Kai Europa nebenori, o JAV nebegali. Klausimas apie NATO likimą?
  KAM ragina lietuviškas įmones daugiau pirkti iš NATO paramos ir pirkimų agentūrų
  NATO pralaimėtų karą su Rusija dėl blogų kelių Baltijos šalyse ir Lenkijoje
  Šoigu papasakojo apie NATO kariuomenės didėjimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje
  Rusijos URM: NATO plėtra neišsprendžia realių saugumo problemų
  Tegai:
  pratybos, Karinės oro pajėgos, NATO, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos