05:29 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Ekspertas mano, kad Vašingtono priešiškumas Maskvos atžvilgiu nėra logiškai paaiškinimas

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Jungtinės Valstijos remontuoja Sovietų Sąjungoje pastatytus oro uostus Rytų Europoje Rusijos sutramdymo tikslais, intervius RT sakė karo ekspertas Jurijus Knutovas.

  Eksperto teigimu, JAV suvokia nesėkmes Europos kariuomenių kovos parengtyje ir tikisi sustiprinti kovos ir transporto aviacijos pajėgumus. Šiuo tikslu Pentagonas modernizuoja oro uostus prie Rusijos sienų. Taip pat, ekspertas pabrėžė, kad Vašingtono priešiškumas Maskvos atžvilgiu nėra logiškai paaiškinimas.

  "Tai yra jėgos spaudimo aktas mūsų šaliai. Amerikiečių programa atrodo visiškai netinkama dabartinėje karo-politinėje situacijoje. Rusijos invazija į vieną iš aljanso šalių — tai kvailystės ir fantazijos, kurios neturi logiško paaiškinimo net Vakaruose. Tačiau šiuo pretekstu NATO kariuomenė artėja prie Rusijos Federacijos sienos", — sakė Knutovas.

  Kanalo pašnekovas įsitikinęs, kad JAV provokuoja naujas ginklavimosi varžybas, kurios nesutampa su Rusijos planais. Tačiau, pasak eksperto, Maskva galės tinkamai reaguoti į Vašingtoną dėl aviacijos infrastruktūros stiprinimo Europoje. Kai kurios JAV žiniasklaidos pranešė, kad 2019 metais Baltieji rūmai gali skirti 828 mln. dolerių Rusijai sutramdyti. Didžiąją sumos dalį planuojama panaudoti oro uostams modernizuoti, siekiant organizuoti platų amerikietiškų orlaivių tinklą Europoje, Rusijos pasienyje.

  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik
  Galingiausios pasaulio kariuomenės

  Dar šia tema

  NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse perėmė Portugalija ir Ispanija
  Tegai:
  aviacijos bazė, TSRS, NATO, Lietuva

  Svarbiausios temos