21:17 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Misija Sibiras" (20)
  259

  Rusijos valdžia pabrėžė, kad yra pasirengusi atnaujinti vizų išdavimą, kai tik Lietuva pakeis savo požiūrį į sovietų karius Lietuvoje

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Maskva nustos išduoti vizas lietuviams, keliaujantiems į Rusiją pagal "Misijos Sibiras" projektą, skirtą ištremtų lietuvių kapams sutvarkyti, praneša Rusijos URM.

  Departamentas pabrėžė, kad pastaraisiais mėnesiais Lietuvos valdžios institucijos sustiprino savo pozicijas Rusijos memorialinės veiklos Lietuvos teritorijoje klausimais ir pagal pretekstą parengtomis naujomis Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos "Nekilnojamojo kultūros paveldo reikšmingų užsienio valstybių taisyklėmis" užšaldė visus šiais metais planuojamus remonto ir restauravimo darbus sovietų karių laidojimo vietose.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pridūrė, kad pakartotini kreipimaisi šiuo klausimu į Lietuvos užsienio reikalų ir kultūros ministerijas nesukėlė reakcijos.

  "Lietuvos valdžios institucijų sukurta akivaizdžiai neįprasta padėtis nesuteikia kito pasirinkimo, kaip tik įvesti apribojimus Lietuvos memorialinių projektų Rusijoje atžvilgiu", — pareiškė ambasada.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija nusprendė susilaikyti nuo vizų išdavimo lietuviams, vykstantiems į Rusiją pagal "Misijos Sibiras" projektą, kurio tikslas — atkurti ir organizuoti lietuvių tremtinių kapavietes.

  "Šiuo atveju norėtume pabrėžti, kad tai yra privaloma priemonė. Jei Vilnius persvarstys savo destruktyvią liniją ir normalizuos padėtį su Rusijos memorialinėmis vietomis Lietuvoje, būsime pasirengę atnaujinti Lietuvos keliones į Rusijos Federaciją", — pabrėžė departamentas.

  Ministerija taip pat sakė, kad Maskva yra rimtai susirūpinusi dėl pastangų išardyti sovietų karių paminklus, ypač Šiauliuose, prieštaraujant tęsti darbą dėl dvišalio susitarimo dėl karinių kapavieičų.

  Projektas "Misija Sibiras" buvo pradėtas 2006 metais. Jo pagrindinis tikslas — sutvarkyti ištremtų lietuvių kapines Sibire. Be to, projekto dalyviai susitinka ir bendrauja su likusiais tose vietose tautiečiais.

  Temos:
  "Misija Sibiras" (20)

  Dar šia tema

  Fotofaktas: prezidentė papusryčiavo su "Misija Sibiras" dalyviais
  Fotofaktas: prezidentė susitiko su "Misija Sibiras"
  Tegai:
  Misija Sibiras, viza, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos