10:36 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Rusijos Valstybės Dūma, archyvinė nuotrauka

  Rusijos Valstybės Dūma pažadėjo reaguoti į NATO stiprinimą

  © Sputnik / Natalia Seliverstova
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4810

  Nuolatinis aljanso karinių pajėgų stiprinimas įpareigoja Rusiją rengti atsakomąsias priemones, mano Valstybės Dūmos Gynybos komiteto vadovas

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininkas Vladimiras Šamanovas sakė, kad NATO stiprinimas sukels oro ir priešraketinę gynybą, tačiau Rusija negali į tai nereaguoti, praneša RIA Novosti.

  Deputatas mano, kad Šiaurės Atlanto aljansas kuria pernelyg didelę įtampą, o tai lemia priverstines reagavimo priemones.

  "Aktyvi veikla sausumoje, atrodo, turi savo apribojimų zonas, o oro eskadrilių skaičiaus didinimas, tai yra pagrindinės NATO šalių ir Amerikos oro pajėgos, o jų skrydžiai palei Rusijos sienas sukels oro gynybos ir priešraketinės padėties įtampos didnimą. Negalime to ignoruoti, todėl mes parengsime atsakomąsias priemones", — sakė Šamanovas.

  Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pranešė, kad aljanso Europos sąjungininkai kartu su Kanada gali iki 2024 metų papildomai investuoti į gynybą apie 266 mlrd. JAV dolerių.

  Prieš liepos 11-12 dienomis vyksiantį NATO aukščiausiojo lygio susitikimą Baltijos šalys išreiškė paramą Aljanso pajėgų stiprinimui savo teritorijoje. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad tikisi, jog aukščiausiojo lygio susitikime bus pateiktas Aljanso Rytų flango gynybos planas.

  Lietuvos politikai nuolat kalba apie "Rusijos agresijos" didėjimą. Grybauskaitė jau kelis kartus pareiškė, kad Lietuva jaučia "grėsmę" dėl "pasikartojančių Rusijos pratybų pasienyje ir Baltijos jūroje".

  Maskva daug kartų pabrėždavo, kad Rusija neketina nieko pulti, o Šiaurės Atlanto sąjunga naudojasi Vakarų isterija, siekdama padidinti kariuomenės kontingentų ir įrangos skaičių Rusijos pasienyje.

  Dar šia tema

  NATO aukščiausiojo lygio susitikimo dalyvių laukia atskiros vakarienės
  NATO naikintuvai du kartus kilo lydėti Rusijos orlaivių
  Buvęs karininkas: Lietuva "pritrauks" Rusijos raketas, jei NATO atakuos Maskvą
  Rusijos URM: NATO pražudė Baltijos regioną
  Tegai:
  NATO, Rusija

  Svarbiausios temos