05:02 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Anot Rusijos gynybos ministro, Vašingtonas tiesiog nebenori laikyti stiprėjančios Rusijos sąjungininke, nes laiko ją "grėsme"

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu interviu italų leidiniui "Il Giornale" sakė, kad atkuriančią savo jėgą Rusiją Vakarai suvokia ne kaip sąjungininkę, o kaip grėsmę JAV dominavimui.

  "Šiandien atgaunanti savo jėgą Rusija suvokiama ne kaip sąjungininkė, bet kaip grėsmė JAV dominavimui. Mus kaltina kažkokiais agresyviais planais Vakarų atžvilgiu, kurie ir toliau pritraukia naujas pajėgas prie mūsų sienų", — cituoja Rusijos ministrą RIA Novosti.

  Kaip pavyzdį jis pateikė birželį NATO Tarybos priimtą sprendimą sukurti dvi naujas vadavietes, atsakingas už laivybos komunikacijų apsaugą ir greitą Amerikos kariuomenės perkėlimą iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Europą.  Be to, ministras priminė apie tai, kad Aljansas nusprendė padidinti kontingentus Baltijos šalyse, Rumunijoje, Bulgarijoje ir Lenkijoje nuo 2 tūkst. iki 15 tūkst. karių ir užtikrinti galimybę greitai padidinti pajėgumus iki 60 tūkst. kariškių su šarvuotąja technika.

  "Visa tai vyksta prie pat vakarinių Rusijos sienų. Tuo pat metu amerikiečiai nuolat pažeidžia tarptautinę teisę, kai prisidengdami savo interesų gynimu naudoja jėgą įvairiuose pasaulio regionuose", — sakė Šoigu.

  Interviu metu gynybos ministras ypač pabrėžė, kad Rusija pasisako už lygų ir abiem pusėms naudingą bendradarbiavimą su bet kuriomis šalimis.

  Pajėgų didinimas

  NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė, siekiant stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą regione, Lietuvoje dislokuota nuo 2017 metų vasario. Ji integruota į Lietuvos kariuomenės mechanizuotąją pėstininkų brigadą "Geležinis Vilkas", jai vadovauja Vokietija.

  Šiuo metu kovinėje grupėje tarnauja trečia pamaina — apie 1 400 karių iš Belgijos, Kroatijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos. Beveik pusė vieneto karių ir vadovybės yra iš Vokietijos.

  Dar šia tema

  NATO šalia Rusijos sienų dislokavo 10 tūkstančių karių
  Šoigu: padėtis prie vakarinės Rusijos sienos aštrėja
  Rusijos Valstybės Dūma pažadėjo reaguoti į NATO stiprinimą
  NATO bando priversti Čekiją siųsti karius į Baltijos valstybes
  Tegai:
  pajėgų didinimas, "Rusijos grėsmė", Rusija

  Svarbiausios temos