23:57 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič

  Kroatijos vadovė pasisakė prieš Rusijos izoliaciją

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  32720

  Taip pat Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič pabrėžė dialogo su Maskva svarbą saugumo klausimais

  VILNIUS, liepos 16 – Sputnik. Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič pasisakė už dialogo su Rusija būtinybę, vietoj jos izoliacijos, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Associated Press".

  Ji išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos veiksmų Pietryčių Europoje, tačiau taip pat pabrėžė dialogo su Maskva svarbą saugumo klausimais.

  "Turime dirbti kartu", — sako valstybės vadovė.

  Be to, Kroatijos prezidentė išreiškė viltį, kad Rusijos ir JAV prezidentai Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas susitikime Helsinkyje prisimins, kad jie yra tarptautinio stabilumo garantai.

  Pasaulio čempionato finalo išvakarėse Kolinda Grabar-Kitarovičiaus susitiko su Putinu Kremliuje. Rusijos prezidentas padovanojo jai gėlių, o ji jam — Kroatijos rinktinės marškinėlius su užrašu "Putinas".

  Susitikimas Helsinkyje

  Liepos 16 dieną Helsinkyje įvyks Rusijos ir JAV prezidentų susitikimas. Tai bus pirmasis Putino ir Trampo susitikimas už daugiašalių tarptautinių forumų ribų. Planuojama, kad aukščiausiojo lygio susitikimas vyks Prezidento rūmuose, Suomijos sostinės centre.

  Pagrindinė susitikimo tema — dabartinė santykių padėtis tarp  Rusijos ir Amerikos bei jų vystymosi perspektyvos. Prezidentai taip pat aptars keletą tarptautinių problemų.

  Dar šia tema

  Žurnalistė iš "Welt" paragino Vokietiją liautis vadinti rusus "laukiniais"
  Putinas Pasaulio čempionato estafetę perdavė Katarui

  Svarbiausios temos