16:07 2019 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Naujausios raketos Avangard paleidimas

  Rusijoje pradėta "absoliutaus ginklo" masinė gamyba

  Министерство обороны РФ
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  33311

  Raketinio komplekso "Avangard" analogų artimiausiais metais neturės nė viena šalis pasaulyje, įsitikinusi Rusija

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Rusija baigė viršgarsinių kovinių blokų "Avangard" komplekso parengimą su visiškai nauja įranga, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos Federacijos Gynybos ministeriją.

  Pasak ministerijos, raketų kompleksas buvo sukurtas kaip programos, skirtos Rusijos kariniam saugumui stiprinti, dalis ir turės modernų sklandantį sparnuotą kovinį bloką.

  "Pramonės įmonės pradėjo jo (raketų komplekso "Avangard" — Sputnik) masinę gamybą", — teigiama pranešime.

  Naujeji valdomi koviniai blokai gali skristi tankuose, atmosferos sluoksniuose, esančiuose kelių dešimčių kilometrų aukštyje, kitaip nei tradiciniai tarpžemyninių balistinių raketų blokai, kurie skrenda į taikinį pagal balistinę trajektoriją.

  Maksimalus "Avangard" greitis yra didesnis nei garso greitis daugiau nei 20 kartų, o jo skrydžio trajektorija yra nenuspėjama dėl priešraketinės gynybos sistemų veikimo zonų apėjimo funkcijos.

  Anksčiau buvo pranešta, kad naujos kartos Rusijos raketų kompleksas turės titano korpusą, turintį ypatingą stiprumą, ir galės išlikti nepakitęs, esant aukštai temperatūrai.

  Kartu su paleidimu į masinę gamybą prasidėjo pasirengimas šį kompleksą eksploatuoti. Strateginės paskirties raketų pajėgų apsiginklavimo klausimais vado pavaduotojas generolas majoras Sergejus Poroskunas pareiškė, kad atliekamas jo kovinių savybių patikrinimas ir vyksta infrastruktūros objektų parengimas eksploatacijai.

  Birželio mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino "Avangard" kompleksus "absoliučiu ginklu", kuris neturi analogų pasaulyje ir neturės jų artimiausioje ateityje. Rusijos lyderis pridūrė, kad komplekso plėtra buvo pradėta, reaguojant į vienašališką Jungtinių Valstijų pasitraukimą iš sutarties dėl priešraketinės gynybos.

  Dar šia tema

  "The National Interest" teigia apie JAV jūrų laivyno pažeidžiamumą Baltijos jūroje
  Zacharova papasakojo, kodėl Rusija demonstruoja savo ginklus
  Rusijos gynybos ministerija parodė raketų laivo "Uragan" bandymus
  Tegai:
  raketinis kompleksas "Avangard", balistinė raketa, Rusija

  Svarbiausios temos