17:26 2019 Rugsėjo 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.6403
  Advokatas, teisininkas-tarptautininkas Dmitrijus Romanenko

  Advokatas: Rusija gali paskelbti tarptautinę Sausio 13-osios bylos teisėjų paiešką

  © Photo : из архива автора
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (67)
  16522

  Rusija greičiausiai pradės Lietuvos prokurorų ir teisėjų, kurie neteisėtai ir nepagrįstai apkaltino buvusius Tarybų karius, baudžiamojo persekiojimo standartines procedūras, mano advokatas Dmitrijus Romanenko

  VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Rusijos tardymo komitetas pradėjo bylą prieš Lietuvos generalinius prokurorus ir teisėjus dėl nekaltų žmonių patraukimo atsakomybėn dėl 1991 metų įvykių Vilniuje bylos. Kaip teigė komitetas, Lietuvos pareigūnai teisia buvusius Tarybų karius, daugelis kurių yra Rusijos piliečiai, pagal Lietuvos baudžiamąjį kodeksą, kuris buvo priimtas 2011 metas — tai  yra, praėjus daug laiko po 1991 metų įvykių.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pasakė advokatas, teisininkas-tarptautininkas Dmitrijus Romanenko, Lietuvos valdžios institucijos jokiomis aplinkybėmis neišduos prokurorų ir teisėjų, nagrinėjančių rusų bylas.

  "Greičiausiai, bus panaudotas standartinis procedūrų rinkinys, bus pasirinkta atitinkama kardomoji priemonė asmenims, pavyzdžiui, sulaikymas. Tada bus galima paskelbti juos tarptautinėje paieškoje ir persekioti ateityje. Turbūt, šie piliečiai nebus išduoti Rusijai. Ir, atitinkamai, galimybė juos persekioti, sulaikyti bus tik tuo atveju, jei jie aplankys kitą valstybę. Taigi bus panaudotos standartinės procedūros, kuriomis disponuoja Rusijos teisėsaugos organai", — sakė Romanenko.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (67)

  Dar šia tema

  Gasparianas: teismo procesas Sausio 13-osios byloje gali tęstis amžinai
  Udalcovas pasakė, kaip Lietuva pažeidžia žmogaus teises Sausio 13-osios byloje
  Edmundas Kasperavičius: mitai neleidžia Lietuvai vystytis
  Rusijos Visuomenės rūmai teismą dėl Sausio 13-osios įvykių pavadino politiniu
  Tegai:
  Sausio 13-osios byla, Rusijos tardymo komitetas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos