04:02 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Byla buvo tiriama nuo 1993 metų. Teisiamojo bendrininkas buvo iškart sugautas, pats kaltinamasis slėpėsi nuo tyrimo iki 2017 metų

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Kaliningrado Leningrado rajono teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl dviejų Lietuvos piliečių nužudymo, padaryto Kaliningrade prieš 24 metus, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos Kaliningrado srities Tardymo komiteto tardymo valdybos vyresniąją padėjėją Nataliją Gacko.

  Tardymo organai ir teismas nustatė, kad 1993 metų spalio mėnesį kaltinamasis, kuriam tuo metu buvo 30 metų, kartu su savo 24-erių metų pažįstamu suplanavo dviejų Lietuvos piliečių, superkančių gintarą Kaliningrado srityje, nužudymą. Piktadariai norėjo paimti aukų pinigus.

  Vyrai išsinuomojo butą, kur pakvietė užsieniečius su pretekstu aptarti gintaro pardavimo sandorį, ir juos nužudė. Po to, anot tyrėjų, piktadariai pavogė pinigus ir gintarą už daugiau nei 150 tūkstančių nedenominuotų rublių. Žuvusiųjų kūnai buvo rasti kitą rytą sudegusiame automobilyje, ant Priegliaus upės krantinės.

  Atsakovo bendrininkas buvo iškart sulaikytas, vyras jau stojo prieš teismą.

  Pats teisiamasis, kuriam dabar 54 metai, pasislėpė nuo teisėsaugos institucijų, buvo paskelbta jo tarptautinė paieška. Vyras buvo sulaikytas tik 2017 metų gegužę Baltarusijoje.

  Pirmadienį nusikaltėlis buvo pripažintas kaltu dėl dviejų asmenų nužudymo, turėdamas savanaudiškų motyvų, nusikaltimas buvo padarytas asmenų grupės iš anksto susitarus. Teisiamasis buvo nuteistas 9 metams ir 5 mėnesiams laisvės atėmimo bendrojo režimo pataisos kolonijoje.

  Nuosprendis kol kas neįsigaliojo.

  Dar šia tema

  Futbolininkas nuvažiavo taikytis su buvusiąja ir nužudė ją, po to nusižudė pats
  Kinijoje nužudęs septynis vaikus vyras keršijo už vaikystėje patirtas nuoskaudas
  Garbaus amžiaus vilnietis teisiamas už žiaurų savo pusbrolio nužudymą
  Tegai:
  nužudymas, Kaliningradas, Rusija

  Svarbiausios temos