11:10 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Kaliningrado geležinkelio stotis

  Kaliningradas nori atnaujinti geležinkelio susisiekimą su Berlynu

  © Sputnik / Игорь Зарембо
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Kaliningrado geležinkelio stotis taps tranzitiniu punktu maršrutui Sankt-Peterburgas — Berlynas. Be to, KG planuoja sumažinti kelionės laiką Kaliningradas-Peterburgas traukinio keleiviams

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Kaliningrado geležinkeliai planuoja atkurti susisiekimą su Vokietijos sostine, praneša RIA Novosti su nuoroda į  "Kaliningrado geležinkelių" vadovo Viktoro Golomolzino pareiškimą.

  Pasak KG vadovo, iš pradžių buvo aptariama traukinio Berlynas-Kaliningradas paleidimo galimybė. Tačiau, nepaisant techninių galimybių, prognozuojamas keleivių srautas buvo nepakankamas.

  "Tačiau mes galėsime paleisti traukinį Sankt Peterburgas-Kaliningradas-Berlynas. Mes apskaičiuojome šį keleivių srautą, jis yra, yra ir  RG vadovybės parama", — sakė Golomolzinas.

  Jis taip pat pareiškė, kad KG ketina sutrumpinti traukinio kelionės laiką iš Kaliningrado į Peterburgą. Tam  būtina paleisti traukinius sovietmečiu veikusiais bėgiais — per Lietuvą ir Latviją, o ne per Lietuvą ir Baltarusiją, kaip traukiniai važiuoja dabar.

  Keičiant maršrutą, kelionės laikas bus sutrumpintas aštuoniomis valandomis — nuo 24 iki 16 valandų.

  Pasak Golomolzino, Latvija remia šį projektą. Dabar geležinkelio darbuotojai stengiasi išspręsti euro zonos greičio klausimus, kuriuos reglamentuoja Europos teisės aktai.

  Pirmasis tiesioginis susisiekimas tarp Kaliningrado ir Berlyno įkurtas 2003 metais. 2009-ųjų metų  žiemą jis nutrauktas dėl Lenkijos kompanijos "PKPIntercity" traukinio iš Varšuvos į Berlyną atšaukimo – būtent į jo sąstatą buvo įtrauktas "Kaliningrado" vagonas.

  Nuo 2010 metų pavasario iki 2013 metų rudens vagonas kursavo tik vasaros metu.

  Anksčiau buvo pranešta, kad bendrovė "Rusijos geležinkeliai" (RG) pradėjo prekiauti elektroniniais bilietais per Baltarusiją ir Lietuvą į Kaliningradą ir atgal.

  Dar šia tema

  Lietuviai vertina "Rail Baltica" kaip svarbiausią Baltijos šalių projektą
  Kelionės tarp Vilniaus ir Varšuvos gali pagreitėti

  Svarbiausios temos