01:24 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (468)
  42

  Aplinkos apsaugos organizacija tvirtina, kad įmonė, kuri įgyvendina "Nord Stream-2" projektą, tinkamai nepraneša apie aptiktas naujas augalų rūšis

  VILNIUS, rugpjūčio 2 - Sputnik. "Greenpeace Russia" kreipėsi į Rusijos Federacijos generalinią prokurorą su prašymu sustabdyti dujotiekio "Nord Stream-2" statybos projekto įgyvendinimą, nurodydama, kad jo operatoriui reikia užbaigti projekto dokumentaciją ir pateikti ją aplinkosaugininkų ekspertizei, praneša RIA Novosti.

  "Nord Stream-2 AG" nesutinka su šiais reikalavimais, aiškindami, kad jie jau imasi priemonių, kai aptinka naujus augalus.

  Laiške generaliniam prokurorui Jurijui Čaikai "Greenpeace" nurodo, kad į projekto dokumentaciją nebuvo įtrauktos kelios Raudonosios knygos augalų rūšys, augančios dujotiekio trasos koridoriuje, apie kurias bendrovė pranešė savo oficialioje svetainėje.

  Organizacijos atstovų nuomone, tokioje situacijoje į projekto dokumentaciją reikia įtraukti informaciją apie naujus augalus.

  Taigi anksčiau gauta teigiama ekologinės ekspertizės išvada praranda savo jėgą.

  "Mes prašome prokuroro imtis priemonių užkirsti kelią dujotiekio "Nord Stream-2" statybai, atliekant šiuos pakeitimus projekto dokumentacijoje ir teigiamai įvertinus valstybės aplinkosaugos ekspertizę", — rašoma laiške.

  Įmonė, kuri yra projekto operatorė, nesutinka su aplinkosaugininkų reikalavimais.

  "Naujų augalų atradimas nereikalauja projekto dokumentų pakeitimų įvedimo. Valstybinės ekologinės ekspertizės išvadoje pateikiama orientacinė informacija apie augalų skaičių ir augimo vietą. Tikslus skaičius ir augimo vieta, kaip nurodyta valstybinės ekologinės ekspertizės išvadoje, yra nurodyta prašyme dėl leidimo persodinti augalus", — tvirtina "Nord Stream-2 AG" atstovai.

  Projekto vykdytojas sako, kad atliko dujotiekio statybos koridoriuje išsamų tyrimą, bei tvirtina, kad apie bet kokį naują augalą, pagal Rusijos teisės aktus, pranešama atitinkamoms reguliavimo institucijoms, siekiant gauti leidimą persodinti.

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Dujotiekį planuojama nutiesti šalia "Nord Stream". Leidimą dujotiekio statybai jau išdavė Vokietija, Suomija ir Švedija. "Nord Stream-2" taip pat turi gauti sutikimą iš Danijos.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (468)

  Dar šia tema

  Kijevas "Nord Stream-2" laiko grėsme Europai
  "Die Welt" paaiškino, kodėl JAV negalės blokuoti "Nord Stream-2"
  Grybauskaitė mano, kad JAV kritika "Nord Stream-2" yra pagrįsta
  Tegai:
  Rusija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos