18:56 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Žuvusių Rusijos piliečių kūnai bus siunčiami teismo medicinos apžiūrai; tyrimo atstovai kol kas neketina atsakyti į žurnalistų klausimus

  VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Į Maskvą iš Paryžiaus atgabenti žuvusių Centrinėje Afrikos Respublikoje (CAR) žurnalistų kūnai, praneša "RIA Novosti".

  Mirusiųjų kūnai sekmadienio naktį buvo atgabenti į Maskvą. Jie buvo vežami "Air France" 1144 reisu. Kūnai bus siunčiami teismo medicinos apžiūrai. 

  Pasak šaltinio Šeremetjeve, tyrimo atstovai neketina bendrauti su žiniasklaida. Į E terminalą, kuriame buvo sutiktas reisas 1144, atvyko žuvusiųjų giminaičiai ir Tyrimų valdymo centro atstovai, kurio nurodymų grupė išvyko į Afriką.

  Liepos 30 dieną Centrinėje Afrikos Respublikoje buvo nužudyti žurnalistai Kirilas Radčenko ir Orhanas Džemalis bei dokumentinių filmų režisierius Aleksandras Rastorguevas. Visi trys dirbo Michailo Chodorkovskio "Tyrimų valdymo centre" ir filmavo dokumentinius filmus respublikoje.

  Pirmieji duomenys apie Afrikoje rastus trijų žmonių kūnus, šalia kurių buvo žurnalistų kortelės (tariamai, tai buvo imigrantai iš Rusijos), gauti antroje antradienio pusėje. Vėliau šaltinis, susipažinęs su situacija, sakė, kad mirusieji turėjo nebegaliojančius žiniasklaidos leidimus. Užsienio reikalų ministerija nustatė, kad kelionė buvo registruota kaip turistinė.

  Centrinėje Afrikos Respublikoje nužudyti trys Rusijos žurnalistai, jų užpuolimo tikslas nenustatytas. Pagal vieną iš versijų, tai gali būti apiplėšimas. Vietos pareigūnas sakė, kad užpuolikų buvo apie dešimt žmonių, visi jie kalbėjo arabų kalba.

  Rusijos tyrimų komitetas pradėjo baudžiamąją bylą pagal straipsnį "nužudymas". Šią situaciją asmeniškai kontroliuoja užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, ministerijos darbuotojai stengsis išsiaiškinti, kas atsitiko.

  Dar šia tema

  Gydytojai nerado kankinimų požymių CAR nužudytų žurnalistų kūnuose
  Centrinėje Afrikos Respublikoje nužudyti trys Rusijos žurnalistai
  Tegai:
  žurnalistai, Šeremetjevo, Maskva

  Svarbiausios temos