11:18 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)
  165

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė taip pat patvirtino, kad Maskva rengia atsakomąsias priemones Amerikai

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Vašingtonas įveda naujas sankcijas, nes praranda išteklius tolesniam vystymuisi, kuris reikalingas įprastoms krizėms įveikti, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova vizito Serbijoje metu, pranešė RIA Novosti.

  "Šių išteklių daugiau nėra, ir reikalingi vis nauji ir nauji, reikalinga reali ekspansija, politinė, finansinė, ekonominė, kurią mes visi ir matome", — sakė diplomatė.

  Taip pat Zacharova pabrėžė, kad JAV laikoisi griežtos sankcijų politikos ne tik Rusijos atžvilgiu, bet ir prieš Kiniją, Iraną ir net Europos Sąjungą.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė patvirtino, kad Maskva rengia analogišką atsakymą Vašingtonui. Zacharova sakė, kad šis klausimas šiuo metu yra įgyvendinamas.

  "Mes pareiškėme, kad, deja, mes vėl, vietoj to, kad galvotume, kaip gerinti santykius, priversti atsakyti veidrodiniu būdu. Mes tai sakėme atvirai ir viešai", — sakė ji.

  Naujos JAV sankcijos Rusijai

  Praėjusią savaitę grupė JAV senatorių pateikė nagrinėti Kongresui įstatymo projektą, kuriame numatyta nemažai antirusiškų priemonių, įskaitant naujas sankcijas, susijusias su Rusijos valstybės skola ir didžiausiais valstybiniais bankais.

  Taip pat JAV paskelbė apie naujas sankcijas Rusijai nuo rugpjūčio 22 dienos dėl tariamo cheminio ginklo panaudojimo Britanijos Solsberio mieste. Rusijos ambasada Vašingtone tokius veiksmus pavadino "drakoniškais" ir teigė, kad Rusija vis dar reikalauja, jog tyrimas būtų atliekamas atvirai ir skaidriai.

  Kremliaus nuomone, naujų sankcijų įvedimas "kategoriškai nepriimtinas". Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas sakė, kad sankcijų politikos stiprinimas gali būti laikomas ekonominio karo paskelbimu.

  Incidentas Solsberyje

  Kovo pradžioje buvęs GRU pulkininkas, britų šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti Solsberyje. Londonas apkaltino Rusiją šių žmonių apnuodijimu medžiaga A234. Maskva kategoriškai atmetė visus kaltinimus.

  JAV palaikė Didžiosios Britanijos valdžią ir išsiuntė 60 Rusijos diplomatų iš šalies. Rusija atsakė tuo pačiu.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)

  Dar šia tema

  Kremlius atsakė į JAV siekį pristatyti Rusiją kaip "terorizmo rėmėją"
  Medvedevas sankcijų stiprinimą pavadino "ekonominio karo paskelbimu"
  Vokietija įvertino Rusijos maisto embargo poveikį
  Tegai:
  sankcijos, Marija Zacharova, Rusija

  Svarbiausios temos