21:22 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  104

  Spaudos konferencijoje Zacharova pabrėžė, kad pozicija šiuo klausimu nepasikeitė ir Rusija tokių pareiškimų nepriima

  VILNIUS, rugpjūčio 23 - Sputnik. Latvijos ir Estijos pretenzijos Rusijai dėl "sovietinės okupacijos" yra absurdiškos, ketvirtadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Rusija nepritaria nei teiginiams apie Sovietų Sąjungos "Baltijos valstybių okupaciją", nei su tuo susijusiems absurdiškiems, niekuo nepagrįstiems teisiniams bei istoriniams pagrindams, kurie sudaro ieškinių prieš Rusiją esmę, turinčią ir materialinę nuosavybę. Viskas jau buvo įvertinta. Pozicija šiuo klausimu nepasikeitė", - tikino diplomatė.

  Neseniai Latvijos ir Estijos teisingumo ministrai Urmas Reinsalu ir Dzintars Raznačs pareiškė, kad jie ketina siekti, jog Maskva sumokėtų kompensaciją už "sovietinę okupaciją". Pareiškime teigiama, kad šalys saugo atmintį apie "sovietinės okupacijos aukas" ir mano, kad svarbu bendradarbiauti, siekiant išsaugoti istorinį paveldą. Pasak politikų, tai turėtų užtikrinti "saugumą, demokratiją ir teisinės valstybės principus" Baltijos respublikose.

  Колокольня Домского кафедрального собора и вантовый мост через реку Даугаву в Риге, Латвия, архивное фото
  © Sputnik / Владимир Песня

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas paprašė nepamiršti apie Sovietų Sąjungos įnašą į Baltijos respublikų plėtrą ir pareiškė, kad apie bet kokį žalos atlyginimą negali kilti kalbų.

  Baltijos valstybės — Estija, Latvija ir Lietuva — laikosi pozicijos, kad jas nuo 1940 metų iki 1991 metų buvo okupavusi TSRS. Rusija to nepripažįsta ir mano, kad Baltijos valstybių įstojimas į TSRS atitinka to laiko tarptautinės teisės normas.
  Rusijos užsienio reikalų ministerija mano, kad šiuo atveju yra netinkama vartoti terminą "okupacija", nes tarp TSRS ir Baltijos šalių buvo ne kariniai veiksmai, o kariuomenė buvo įvesta sutarčių ir aiškaus tuometinių institucijų Respublikoje sutikimo pagrindu. Be to, visą laiką, kol Latvija, Lietuva ir Estija buvo Sovietų Sąjungos dalis (išskyrus Vokietijos okupaciją Didžiojo Tėvynės karo metu), šiose šalyse veikė nacionalinės valdžios institucijos.

  Dar šia tema

  Konservatoriai nori įstatymo, pripažįstančio Komunistų partiją "nusikalstama organizacija"
  Konservatoriai bandys diskriminuoti buvusius komunistus
  Konservatorių marazmas, arba kaip Landsbergis tapo LKP advokatu
  Estija ir Latvija nori išieškoti iš Rusijos žalą už "sovietinę okupaciją"

  Svarbiausios temos