10:54 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Mūšio šalia Rževo nuotrauka, 1942 metai

  Ieškotojai iš Lietuvos vyks į ekspediciją "Rževas. Kaliningrado frontas"

  © Sputnik / Анатолий Гаранин
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  9110

  Iš viso apie 500 dalyvių iš įvairių šalių vyks į Tverės srities Rževo rajoną, kur tyrinės kruvinų mūšių vietas

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Lietuvos gyventojai dalyvaus kasmetinėje Tarptautinėje karinėje ir istorinėje ekspedicijoje "Rževas. Kaliningrado frontas", praneša Rusijos karo istorijos draugija.

  Renginys vyks rugsėjo 1-14 dienomis Tverės srities Rževo rajone. Ekspedicijoje dalyvaus daugiau kaip 500 žmonių iš Rusijos, taip pat iš Kazachstano, Lietuvos ir Latvijos. Ieškotojai tyrinės kruvinų mūšių vietas.

  Aktyviai dalyvauja ne tik patyrę specialistai, bet ir jaunimas. Ekspedicijos metu taip pat vyksta Atminimo sargyba, ir jos dalyviams organizuojama speciali švietimo programa.

  Be darbų vietose svarbus ekspedicijos uždavinys yra kurti bendrą požiūrį į paieškos judėjimo plėtrą, ieškoti optimalių lauko ir paieškos darbų organizavimo modelių, naudojant naujausius pasiekimus istorijos mokslo ir šiuolaikinių technologijų srityje.

  Ekspedicija "Rževas. Kaliningrado frontas" Rusijos karo istorijos draugijos rengiama nuo 2016 metų. Per šį laiką joje dalyvavo apie 1,2 tūkst. žmonių iš Rusijos ir kitų šalių. Ekspedicijos metu netoli Rževo buvo rasti 855 kareivių palaikai, iš kurių 67 buvo identifikuoti. 

  Dar šia tema

  Rusijos gynybos ministerija paviešino išslaptintus dokumentus apie mūšį Kursko lanke
  Lietuvos antifašistai pagerbė "miško brolių" nužudytų rusų atmintį
  Netoli Smolensko rastos pulko "Normandija-Nemunas" lėktuvo dalys
  Lietuviai Tarybų Sąjungos didvyriai
  Tegai:
  ekspedicija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos