20:14 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Lenkijos prezidento lėktuvo lūženos, archyvinė nuotrauka

  Rusija visiškai atmetė Kačinskio lėktuvo sprogimo versiją

  © Sputnik / Олег Минеев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Rusijos tardymo komitetas teigia, kad patikrino visas versijas ir pirmiausia išnagrinėjo Lenkijos iškeltą sprogimo versiją bei nustatė, kad katostrofa įvyko dėl veiksnių derinio

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Tyrimas Rusijoje neturi jokių klausimų, susijusių su priežastimis, dėl kurių įvyko lėktuvo, kuriame skrido Lenkijos prezidentas Lechas Kačinskis, katastrofa. Rusijos tardymo komitetas nesugebėjo rasti Lenkijos versijos patvirtinimo apie sprogimą, sakė komiteto atstovė Svetlana Petrenko.

  "Tragediją sukėlė veiksnių derinys. Tai ir komandos įgulos vado nesugebėjimas laiku imtis veiksmų, kad būtų pasiektas alternatyvus aerodromas, atsižvelgus į oro sąlygas Smolensko oro uoste. Ir klaidingi įgulos veiksmai, kai mažėja orientyrų matomumas, bei signalų apie pavojingą suartėjimą su žeme ignoravimas", — cituoja atstovės žodžius RIA Novosti.

  Petrenko pabrėžė, kad Tardymo komitetas atidžiai išnagrinėjo visas kitas galimybes, o Varšuvos išsakyta versija apie sprogimą buvo nagrinėjama pirmiausia, tačiau ji nebuvo patvirtinta. Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (IAC) ekspertai padarė tas pačias išvadas, remdamiesi savo atliktu tyrimu.

  "Todėl papildomas orlaivių fragmentų patikrinimas yra išskirtinis Lenkijos pageidavimas, kurį esame pasirengę įvykdyti, glaudžiai bendradarbiaudami šios baudžiamosios bylos tyrime", — patikslino ji.

  Lenkijos kolegos vienuolika kartų atvyko į Rusiją dirbti su daiktiniais įrodymais, priminė Rusijos tardymo komitetas. Jiems dalyvaujant, orlaivio avarijos vietos ir jo fragmentų patikrinimai buvo atliekami kelis kartus.

  Dabar departamentas vykdo dar vieną užklausą.

  Rugsėjo 3-7 dienomis, dalyvaujant Lenkijos ekspertams, bus atliktas papildomas Smolensko saugomų orlaivių mazgų ir konstrukcinių elementų patikrinimas. Tardymo komitetas žada suteikti šiuolaikinę kriminalistinę techniką.

  Lenkijos prezidentas Lechas Kačinskis žuvo Smolensko apylinkėse 2010 metų balandžio 10 dieną, nukritus prezidentiniam lėktuvui. Kačinskis kartu su kitais aukštais Lenkijos pareigūnais keliavo į Katynės žudynių minėjimą.

  Dar šia tema

  Maišiagaloje atsirado Lecho Kačinskio vardo aikštė
  Rusofobiškos Vilniaus gatvių spalvos
  Tegai:
  Lenkija, Lechas Kačinskis, Rusija

  Svarbiausios temos