18:23 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Rusijos gynybos ministerija kuria transporto priemonę, kuri palengvins desantininkų gabenimą iki mūšio lauko

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Rusijoje planuojama sukurti konvertoplaną desantininkams, Rusijos oro pajėgos ruošia techninę užduotį, RIA Novosti sakė šaltinis gynybos pramonėje.

  "Oro pajėgos svarsto galimybę taikyti konvertoplanus desantininkams perkelti į mūšio lauką. Iki rugsėjo pabaigos planuojama gauti techninę užduotį ir pradėti kūrimo darbus", — sakė šaltinis.

  Rugpjūčio pradžioje Kazanės nacionalinio mokslo technikos universiteto (KNITU) rektorius Albertas Gilmutdinovas papasakojo apie sėkmingą bepiločio konvertoplano, kurį užsakė Gynybos ministerija, bandymą.

  Transporto priemonės  skridimo nuotolis siekia 100 kilometrų, greitis — 140 kilometrų per valandą. Manoma, kad prietaisas gali būti naudojamas energetikos ir ryšių, kelių, žemės ūkio, naftos ir dujų pramonėje.

  Konvertoplanas — lėktuvo ir sraigtasparnio hibridas, įrengtas daugiau nei 90 laipsnių besisukančiais  sraigtais. Jo universalumas yra tas, kad jis gali pakilti ir nusileisti kaip sraigtasparnis, tačiau skraidyti orlaivio greičiu ir efektyvumu degalų sąnaudų atžvilgiu.

  Labiausiai paplitęs konvertoplano modelis — Amerikos "Bell V-22 Osprey", kuris aptarnauja JAV jūrų pėstininkus.

  Dar šia tema

  Rusijoje sukurtas "amžinas" povandeninių laivų branduolinis reaktorius
  Rusijos URM išjuokė NATO dėl raketos paleidimo virš Estijos
  Tegai:
  kariuomenė, Rusija

  Svarbiausios temos