11:51 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Sergejus Lavrovas jaunųjų diplomatų forume, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lavrovas papasakojo, kaip amerikiečiams įpiršo idėją apie "Rusiją-piktadarę"

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4011

  Anot Rusijos URM vadovo, amerikiečių visuomenės sąmonėje įsitvirtino idėja apie "Rusiją-piktadarę", kai gimė mintis apie Trampo patarėjo prisidėjimą prie "Rusijos kišimosi" į JAV rinkimus

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas Rytų Europos ekonomikos jaunųjų diplomatų forume, apibūdino, kaip amerikiečių visuomenės sąmonėje įsitvirtino idėja apie "Rusiją-piktadarę", praneša RIA Novosti.

  Jo nuomone, JAV valdžia pasiekė tai "Rusijos pėdsako" Polo Manaforto, buvusio Donaldo Trampo priešrinkiminio štabo vadovo, byloje versijos pagalba.

  "Pradėjo propaguoti Manaforto atvejį, jis buvo kaltinamasis tuo, kad neva buvo pagrindinis atsakingas asmuo, kuris vykdė Kremliaus ketinimus  užkirsti kelią Hillary Clinton pergalei. Ir galų gale, po kelių mėnesių tyrimo, jis buvo apkaltintas  tuo, kad  buvo Ukrainos vyriausybės agentas ir dirbo Ukrainos vyriausybės interesų naudai“, — priminė Lavrovas.

  Ministras taip pat pabrėžė, kad Demokratinė partija, kuri pralaimėjo rinkimus, atsisako pripažinti rezultatus ir "stengiasi iš visų jėgų" rasti kaltininką, bet "tik ne Jungtinėse Amerikos Valstijose".

  Ketvirtasis Rytų ekonomikos forumas rugsėjo 11-13 dienomis vyksta Tolimųjų Rytų federalinio universito studentų miestelyje saloje Russkij Vladivostoke. MIA "Rossija segodnja" yra pagrindinė renginio informacinė partnerė.

  Manaforto atvejis

  JAV valdžios institucijos kaltina Manafortą ir jo verslo partnerį Riką Geitsą neregistruotu lobizmu Ukrainos naudai, mokesčių vengimu ir pinigų plovimu.

  Tyrimas prieš jį yra dalis tyrimo dėl vadinamosios Rusijos kišimosi į JAV rinkimus 2016 metais. Šiuos įtarimus atmeta tiek Baltieji rūmai, tiek Kremlius.

  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  Katinimus pateikė specialusis prokuroras Robertas Mulleris, kuris tiria "kišimosi" atvejį, bei tariamus Donaldo Trampo ryšius su Maskva. Manaforto gynyba teigia, kad kaltinimai neturi nieko bendro su Rusija, taigi Mulleris viršija savo įgaliojimus. Teismas atmetė šiuos argumentus.

  Pirmajame Virdžinijos teismo posėdyje Manafortas buvo pripažintas kaltu pagal aštuonis punktus dėl bankinio ir mokesčių sukčiavimo.

  Vašingtone vykstant teismo procesui jis buvo apkaltintas darbu užsienio agentu be būtinos registracijos JAV Teisingumo departamente — kalba eina apie tuos metus, kai Manafortas konsultavo buvusį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių ir jo Regionų partiją. Taip pat jis kaltinamas pinigų plovimu.

  Dar šia tema

  Specialusis prokuroras tiria Rusijos "kišimasį" į JAV rinkimus
  Džimas Keris panaikino savo Facebook dėl "Rusijos kišimosi" į JAV rinkimus
  JAV kaltina Rusijos strateginių tyrimų institutą kišimusi į rinkimus
  Rusija kaltinama kišimusi į JAV reikalus per "Pokemon Go"
  Tegai:
  Sergejus Lavrovas, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos