16:23 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Gorbačiovas pristatė savo naują knygą "Besikeičiančiame pasaulyje", skirtą "Perestroikos" laikmečio užsienio politikai, kurioje, visų pirma, publikuojami dokumentų ir pokalbių su to meto pasaulio lyderiais įrašai

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Šaltasis karas "net nebuvo pasibaigęs", keičiasi tik jo intensyvumas, sakė buvęs TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas, praneša RIA Novosti.

  Ketvirtadienį jis pristatė savo naują knygą "Besikeičiančiame pasaulyje", skirtą "Perestroikos" laikmečio užsienio politikai, kurioje, visų pirma, publikuojami dokumentų ir pokalbių su to meto pasaulio lyderiais įrašai.

  "Jis niekada nesibaigė, tik intensyvumas keičiasi", — sakė Gorbačiovas knygos pristatymo metu, atsakydamas į klausimą, ar šaltasis karas grįžta.

  Tačiau į klausimą, ar jis nemano, kad esant dabartinei situacijai pasaulyje, netenka prasmės jo, kaip Sovietų Sąjungos lyderio, pasiekimai, Gorbačiovas atsakė: "To jau niekam nepavyks."

  Rusijos žiniasklaidos spaudimas

  Pastaraisiais metais situacija su Rusijos žiniasklaida Vakaruose vis sunkėja. 2017 metų lapkričio mėnesį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje teigiama, kad reikia kovoti su Rusijos žiniasklaida, o pagrindinės dokumento grėsmės yra "Sputnik" ir "RT".

  Michailas Gorbačiovas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Песня

  Maskva ne kartą paneigė kaltinimus bandymu paveikti rinkimus įvairiose šalyse. Kremlius juos vadina visiškai nepagrįstais. JAV nacionalinis saugumo patarėjas Džonas Boltonas taip pat sakė, kad prezidentas Vladimiras Putinas jį užtikrino, jog Rusija nesikišo į rinkimus Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  Visos kampanijos "dėl Rusijos įsikišimo į Vakarų reikalus" metu konkrečių įrodymų taip ir nepateikta.

  Kai kurie Vakarų politikai, įskaitant Amerikos senatorius ir Kongreso narius, taip pat Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną, kaltina "Sputnik" ir "RT" kišimusi į prezidento rinkimus, bet jokių įrodymų savo kaltinimams pagrįsti nepateikė.

  Sankcijos Rusijai

  2014 metų kovo mėnesį ES įvedė apribojimus rusams ir ukrainiečiams, kurie kaltinami "prisidėjimu prie Ukrainos suverenumo žlugdymo", kai Krymas buvo prijungtas prie Rusijos teritorijos. Nuo tada sankcijos buvo reguliariai pratęsiamos šešiems mėnesiams.

  Tuo pačiu metu sankcijų sąrašas nuolat papildomas tiek Ukrainos piliečiais, Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų lyderiais, Rusijos politikais, visuomenės veikėjais ir juridiniais asmenimis. Dabar sąraše yra 155 žmonės ir 44 organizacijos.

  Rusijos valdžia ne kartą paneigė kaltinimus dėl kišimosi į Ukrainos reikalus, pabrėždama, kad Rusija nedalyvauja Donbaso konflikte ir nėra Minsko sutarčių objektas, bei ne kartą pareiškė, kad sankcijų kalba neduoda jokių rezultatų.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  Rusijos prezidentas pateko į 100 įtakingiausių žmonių pasaulyje sąrašą
  Kaip Lietuva Europą su Rusija supykdė
  Zacharova papasakojo, kaip Vakarai apgavo Rusiją
  Tegai:
  šaltasis karas, Michailas Gorbačiovas, Rusija

  Svarbiausios temos