18:34 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Rusijos URM vadovas mano, kad Rusijai ir ES nulemta bendradarbiauti, tačiau šiuo metu santykius apsunkina Ukrainos krizė, dėl kurios kalta valdžia Kijeve

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Rusijos ir Europos Sąjungos santykiai išlieka Ukrainos krizės įkaitais, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Žinoma, plataus masto planų įgyvendinimas (Rusijos Federacijos ir ES bendradarbiavimo atžvilgiu — Sputnik) yra neįmanomas be bendro santykių, kurie daugeliu atžvilgių išlieka Ukrainos krizės įkaitais, atsigavimo, o krizė išlieka krize dėl Kijevo valdžios", — cituoja Lavrovą RIA Novosti.

  Lavrovo nuomone, žinoma, kad Europoje vis daugėja žmonių, kurie  supranta konfrontacinio kurso prieš Rusiją neproduktyvų pobūdį, kurie "siekia įgyvendinti pragmatišką politiką ir nenori manipuliuoti, pakenkdami nacionaliniams interesams".

  "Esu įsitikinęs, kad Rusijai ir ES yra nulemta prasmingai bendradarbiauti", — pridūrė jis.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, Krymo prisijungimo prie Rusijos, incidento su buvusio GRU pulkininko  Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu. Vakarai įvedė sankcijas Rusijai, daugelis šalių išsiuntė Rusijos diplomatus.

  Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė importo pakeitimo politiką ir ne kartą pareiškė, kad  neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  ES planai kontroliuoti Rusijos energetinius išteklius žlugo
  Italijos vicepremjeras paskelbė apie santykių su Rusija peržiūrą
  Europos Sąjunga pratęsė individualias sankcijas Rusijai
  Gorbačiovas pareiškė, kad šaltasis karas net nebuvo pasibaigęs
  Tegai:
  ES, Ukraina, Sergejus Lavrovas, Rusija

  Svarbiausios temos