21:51 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  169

  Spaudos konferencijos metu Gynybos ministerijos atstovai parodė dokumentus, patvirtinančius, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos atakavo Malaizijos "Boeing"

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Raketa, kuria buvo numuštas Malaizijos "Boeing 777" Donbase, priklausė Ukrainos padalinio ginkluotei, pareiškė Rusijos gynybos ministerija spaudos konferencijos metu agentūroje MIA "Rossija segodnia".

  Patvirtindama savo žodžius Gynybos ministerija pateikė dokumentus.

  © Sputnik / Владимир Трефилов
  Rusijos gynybos ministerijos spaudos konferencija dėl "Boeing-777" avarijos

  Kaip papasakojo Ginkluotųjų pajėgų Pagrindinės raketų-artilerijos valdybos viršininkas generolas leitenantas Nikolajus Paršinas, raketa buvo pagaminta Dolgoprudnensko mašinų gamybos susivienijime 1986 metais. Pasak jo, jai buvo suteiktas unikalus serijinis numeris – 8720.

  Paršinas pridūrė, kad raketa buvo nusiųsta į priešlėktuvinę raketinę brigadą, dislokuotą Ukrainos TSR.

  © Sputnik / Виталий Белоусов
  Generolas leitenantas Nikolajus Paršinas spaudos konferencijoje dėl "Boeing-777" avarijos

  "Tikrai žinoma, kad kariuomenės dalis gavo raketą, apie tai buvo sudarytas priėmimo aktas", — pridūrė generolas.

  Paršinas pareiškė, kad serijinis numeris buvo nustatytas iš raketos fragmentų, rastų katastrofos vietoje.

  "Atskirai pasakysiu apie karinę dalį 20152, kur buvo pristatyta raketa su numeriu 886847349. Jos tikrasis pavadinimas – 221-oji priešlėktuvinė raketinė brigada, 1986 metais ji buvo Karpatų karinės apygardos sudėtyje Terebovlios mieste", — papasakojo generolas.

  Dabar ši brigada pervadinta į 223-ąjį priešlėktuvinį pulką, kuris dabar yra Ukrainos Stryjaus mieste. Paršinas taip pat patikslino, kad šios brigados koviniai vienetai dalyvavo Kijevo operacijoje Donbase.

  Kaip pasakė generolas, brigados aprūpinime buvo zenitinis raketų kompleksas "Buk". Po TSRS žlugimo jis tapo Ukrainos armijos dalimi.
  Gynybos ministerija pareiškė, kad komplekso "Buk", palikto Ukrainos ginkluotosiose pajėgose Kryme, raketų numeriai nesutampa su raketos, numuštos MH17, numeriu. Paršinas pridūrė, kad yra tai patvirtinantys dokumentai.

  Falsifikuotas vaizdo įrašas

  Be to, Gynybos ministerija pažymėjo, kad vaizdo įrašas, kurį naudoja Tarptautinė komisija kaip Rusijos komplekso "Buk" prisidėjimo prie tragedijos įrodymą, yra falsifikuotas. Pasak oficialaus Gynybos ministerijos atstovo Igorio Konašenkovo, tokias išvadas padarė Rusijos ekspertai, kurie ištyrė vaizdo įrašus.

  © Sputnik / Владимир Трефилов
  Vaizdo fragmentų tyrimo rezultatai

  Pateiktame vaizdo įraše vilkiko, priekabos ir "Buk" vaizdai buvo įmontuoti į atitinkančio gatvės ruožo paveikslą, o "kameros judėjimo iliuzija ir židinio nuotolio pakeitimas buvo padaryti statiško kadro animacijos būdu".

  "Boeing 777" katastrofa

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kualą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

  Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino šauktinius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau tie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų imanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

  Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus, taip pat pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik duomenimis, gautais iš Ukrainos. Koncernas "Almaz-Antej", užsiimantis priešlėktuvinių gynybos sistemų gamyba, atliko eksperimentus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė.

  Dar šia tema

  Malaizija kaltinimus Rusijai dėl MH17 palaikė nepagrįstais
  Nyderlandai patvirtino susitarimą su Kijevu dėl MH17 bylos teisme
  ES ragina Rusiją prisiimti atsakomybę ir kartu tirti MH17 bylą
  Tegai:
  Boeing 777, Ukraina

  Svarbiausios temos