20:38 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  119

  Lietuvos užsienio reikalų ministras padėkojo Amerikos tinklui "Walmart" už tai, kad jis iš savo internetinės svetainės pašalino produkciją su TSRS simbolika

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija Twitter atsakė į Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus padėką prekybos tinklui "Walmart" už marškinių su Tarybų Sąjungos simbolika pašalinimą.

  Anksčiau Baltijos šalių politikai skundėsi bendrovės vadovybei dėl gaminių su tarybine simbolika ir prašė jas išimti. Vėliau prekybos tinklas paskelbė, kad šalina drabužius iš savo internetinės svetainės. Taip pat bendrovės atstovas nurodė, kad mažmeninėse parduotuvėse ši produkcija niekada nebuvo parduodama.

  Linkevičius savo Twitter paskyroje parašė, kad Lietuva vertina "Walmart" sprendimą pašalinti marškinėlius  ir išreiškė viltį, kad kitos bendrovės seks jų pavyzdžiu.

  "Sveikiname jus su pergale svarbiu marškinėlių klausimu. Tikimės, kad parodysite tokį patį ryžtą ir veiksmingumą kovoje su paminklų sovietų kariams, kurie išgelbėjo milijonus nekaltų žmonių, aukodami savo gyvybes, griovimu Europoje", — rašė Rusijos užsienio reikalų ministerija po Linkevičiaus pranešimo.

  Interviu "Sputnik Lietuva" Tarptautinio naujausių valstybių instituto direktorius Aleksejus Martynovas palaikė juokingu tai, kad Baltijos šalių politikai sugalvoja eilinę "rusofobišką istoriją", nes visiems žinoma, kad dabar daiktai su Tarybų simbolika yra "ant bangos" visame pasaulyje, duoklė madai.

  Baltijos šalys ir Lenkija kovoja su sovietų simbolika ir paminklais sovietų kariams. Taigi, Lietuvos kultūros paveldo departamentas reikalavo, kad Lietuvos karo istorijos asociacija "Užmiršti kariai" nugriautų paminklą Antakalnio kapinėse, bei skyrė baudą. Rugsėjo 17 dieną Vilniaus apygardos teismas atšaukė Lietuvos kultūros paveldo departamento sprendimą nugriauti paminklą tarybiniams kariams Antakalnio kapinėse, taip pat panaikino skirtą paieškininkams baudą už paminklo pastatymą.

  Dar šia tema

  Tarybinė cenzūra: Lietuva užsipuolė amerikiečių verslininkus
  Lietuvos ambasadorius JAV paprašė "Walmart" išimti iš prekybos daiktus su TSRS simbolika
  Tegai:
  Walmart, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM)

  Svarbiausios temos