13:18 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Izraelio oro pajėgų vadas, atvykęs į Maskvą, perdavė visą turimą informaciją apie IL-20 žlugimą

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Izraelio oro pajėgų vadas Amikamas Norkinas oficialaus vizito Maskvoje metu pateikė Rusijos gynybos ministerijai duomenis apie karinio lėktuvo IL-20 žlugimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Izraelio kariuomenę.

  Be to, Izraelis pateikė Rusijai informaciją apie "Irano pastangas sustiprinti savo poziciją Sirijoje ir perduoti strateginius ginklus "Hezbollah"".

  Kariuomenė pabrėžė, kad būtina toliau koordinuoti veiksmus Sirijoje ir kad labai svarbu gerbti abiejų valstybių interesus.

  IL-20 žlugimas

  Pirmadienio vakarą iš radarų dingo Rusijos karinis lėktuvas IL-20, kuriame skrido 15 kariškių, tuo metu, kai Izraelio naikintuvai F-16 atakavo Latakijos provinciją 35 kilometrų atstumu nuo Sirijos pakrantės.

  Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad Izraelio pilotai norėjo pasislėpti už Rusijos lėktuvo ir įveikti Sirijos oro gynybos sistemas. Rusijos departamentas pabrėžė, kad Tel Avivas neperspėjo apie planuojamą operaciją.

  Rusijos gynybos departamentas mano, kad Izraelio lėktuvas sąmoningai sukūrė pavojingą padėtį ir vertina Irzelio veiksmus kaip priešiškus. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Rusija imsis atsakomųjų priemonių, kurios bus skirtos papildomam jos kariuomenės ir įrangos saugumui Sirijoje.

  Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu per pokalbį telefonu su Putinu pasiūlė nusiųsti į Rusiją Izraelio oro pajėgų vadą Amikamą ir perduoti visą Izraelio turimą informaciją apie IL-20 katastrofą.

  Gynybos ministras Avigdoras Liebermanas sakė, kad Izraelis yra pasirengęs pateikti Rusijai visą informaciją apie tragedijos aplinkybes ir neketina nieko nuslėpti. Jis išreiškė užuojautą dėl Rusijos karių mirties ir pabrėžė, kad įvykio metu Izraelio lėktuvai jau buvo savo šalies oro erdvėje.

  © Sputnik
  Putinas pavadino IL-20 sudužimą Viduržemio jūroje tragišku atsitiktinumu

  Amerika yra pasiruošusi, jei prireiks, padėti atlikti paieškos operacijas rajone, kur nukrito IL-20, pranešė "RIA Novosti" JAV šeštojo laivyno spaudos tarnyba. Pasak spaudos tarnybos atstovo, JAV laivai yra pasirengę padėti bet kuriai šaliai, kuri paprašys pagalbos jūroje.

  Anksčiau Donaldas Trampas pavadino Rusijos IL-20 lėktuvo katastrofą labai liūdnu incidentu.

  Dar šia tema

  Prie Sirijos krantų dingo Rusijos karinis orlaivis IL-20 su 14 karių
  IL-20 buvo numuštas dėl Izraelio kaltės, paskelbė Rusijos gynybos ministerija
  Tegai:
  IL-20, Izraelis, Rusija

  Svarbiausios temos