12:47 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Gynybos ministerija mano, kad Izraelio naikintuvo F-16 pilotai sąmoningai bandė pasislėpti už Rusijos lėktuvo nuo Sirijos priešlėktuvinių raketų

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad Izraelio karinės oro pajėgos kaltos dėl žvalgybinio lėktuvo IL-20 katastrofos. Tai sekmadienį pareiškė oficialus Gynybos departamento atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas.

  "Pateikti objektyvūs duomenys rodo, kad Izraelio naikintuvo pilotų veiksmai, dėl kurių žuvo 15 rusų kareivių, kalba arba apie profesionalumo stoką, arba apie neatsargumą", — sakė jis.

  Gynybos ministerijos atstovas teigia, kad Izraelio naikintuvų F-16 pilotai sąmoningai bandė pasislėpti už Rusijos lėktuvo nuo Sirijos priešlėktuvinių raketų. Konašenkovas sakė, kad pilotas negalėjo nesuprasti, jog IL-20 taps tinkamiausia priedanga.

  Ministerijos atstovas taip pat pridūrė, kad F-16 priartėjo prie Rusijos lėktuvo manevru, kuris buvo suvokiamas Sirijos oro gynybos kaip dar vienas išpuolis prieš Sirijos infrastruktūros objektus.

  Kaip teigia Gynybos ministerija, IL-20 įgulos nariai bandė atlikti avarinį nusileidimą, kai juo pasinaudojo F-16 naikintuvai. Be to, Maskva teigia, kad Rusija buvo suklaidinta dėl smūgių zonos Sirijoje. Pranešime teigiama, kad Izraelis planavo smogti taikiniams šiaurės Sirijoje, o iš tikrųjų buvo smogiama "Latakijos regione, kuri yra Vakarų provincija, o pats Latakijos miestas įsikūręs vakarinėje šalies pakrantėje".

  Gynybos ministerija teigia, kad Izraelio naikintuvai F-16 paliko zoną, kur buvo numuštas Rusijos IL-20, tik po dešimties minučių po to, kai Rusija paskelbė informaciją apie incidentą. Taip pat Izraelis pasiūlė pagalbą vykdant paiešką, tik praėjus 50 minučių po incidento.

  Rusijos IL-20 buvo numuštas pirmadienio vakarą 35 km nuo Sirijos pakrantės. Orlaivyje buvo 15 Rusijos karių.

  Dar šia tema

  Rusija paneigė IL-20 katastrofos versiją, susijusią su sistema "savas-svetimas"
  Putinas pavadino IL-20 sudužimą Viduržemio jūroje tragišku atsitiktinumu
  Tegai:
  IL-20, Izraelis, Rusija

  Svarbiausios temos