02:43 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  44

  Dmitrijus Peskovas perspėjo, kad Kremlius daugiau nieko nesakys apie Britanijos valdžios "kaltinamąjį" Boširovą

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas vėl nepateikė pastabų apie informaciją, susijusią su įtariamaisiais Sergejaus ir Julijos Skripalių apnuodijimu Solsberyje, bei pažymėjo, kad Kremlius daugiau nebediskutuos su žiniasklaida šia tema, nes nėra jokių įrodymų, išskyrus keliamas prielaidas.

  "Mes daugiau nebekalbėsime su žiniasklaida. "BBC" negali nieko patvirtinti, "BBC" gali tik pateikti prielaidas ar dar ką kita. Ir kadangi visa diskusija yra žiniasklaidos lygmenyje, mes, kaip Kremlius, nenorime dalyvauti šioje diskusijoje", — cituoja  Peskovą RIA Novosti.

  Tokį komentarą Peskovas pateikė, atsakydamas į klausimą, ar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas buvo klaidingai informuotas apie Ruslano Boširovo ir Aleksandro Petrovo tapatybes.

  Skripalių byla

  Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veikląbei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija, komentuodama kaltinimus, pareiškė, kad paskelbtos įtariamųjų pavardės ir nuotraukos Rusijai nieko nesako, o tokiems sunkiems nusikaltimams tirti reikia atlikti kruopščią analizę ir glaudžiai bendradarbiauti dviejų šalių teisėsaugos organams. Rusijos generalinė prokuratūra ketina bendradarbiauti su Britanijos teisėsaugos institucijomis dėl šios bylos ir tikisi gauti įrodymų apie galimą Rusijos piliečių dalyvavimą.

  "Įtariamieji" Skripalių byloje davė interviu Margaritai Simonian >>

  Vėliau Petrovas ir Boširovas davė 25 minučių interviu "RT" ir "Sputnik", kurio metu pareiškė, kad lankėsi Solsberyje kaip turistai, nieko nežinojo apie Skripalius ir dirba fitneso pramonėje.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Petrovas ir Boširovas pareiškė, kad Britanijos valdžia sugriovė jų gyvenimus
  Simonian apkaltino BBC jos žodžių iškraipymu
  Britų žiniasklaida pranešė apie naujus įtariamuosius Skripalių byloje
  Tegai:
  "Skripalių byla", Kremlius

  Svarbiausios temos