02:55 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (71)
  251

  Rusijos URM išreiškė nepasitenkinimą tuo, kad "miško brolis" ir nacionalistų vadovas bus palaidotas šalia sovietų karių

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Maskva pasipiktino Lietuvos valdžios sprendimu paskelbti 2018 metus vieno iš nacionalistų grupuotės, kurios nariai dar vadinami "miško broliais", garbei, ketvirtadienį pareiškė Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova.

  "Vilnius tęsia istorijos persvarstymo liniją, bando pateikti "miško brolių" gaujas, kurios veikė  Lietuvoje pokario laikais, kaip nacionalinius herojus-kankinius. Jų rankos suteptos krauju. Šiuo atžvilgiu negali nekelti pasipiktinimo Lietuvos valdžios sprendimas paskelbti šiuos metus vieno iš "miško brolių" lyderių Adolfo Ramanausko atminimui", — sakė Zacharova.

  Ji priminė, kad spalio 6 dieną, dalyvaujant Lietuvos vadovybei, sostinės kapinėse planuojama iškilmingai perlaidoti jo palaikus.

  "Ypač ciniška yra tai, kad atsakingo už daugelio civilių gyventojų mirtį kapas bus šalia daugiau kaip 5000 sovietų karių, žuvusių, išvaduojant Vilnių nuo nacių įsibrovėlių, palaidojimo vietos. Norėčiau jums priminti, kad teismo nuosprendis dėl karo nusikaltimų, kuriuos jis vykdė prieš neginklotus civilius gyventojus, neturi senaties termino", — sakė Rusijos politikė.

  Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (71)

  Dar šia tema

  Izraelyje Netanjahu pagyra Lietuvos valdžiai pavadinta šlykščia
  Klaipėdos miesto taryba kreipsis į teismą dėl Titovo apkaltos
  Kovotojai už laisvę ar nusikaltėliai? Lietuvos "herojai" nukeliami nuo pjedestalo
  Tegai:
  Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos