19:39 2019 Gegužės 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1161
 • RUB71.9646
  Paukštiena, archyvinė nuotrauka

  Rusijoje atskeistas neteisėtas paukštienos importas, pridengtas tranzitu iš Lietuvos

  © Sputnik / Евгений Биятов
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  12250

  "Rosselkhoznadzor" nustatė, kad amerikietiška paukštiena dideliais kiekiais buvo nelegaliai importuojama į Rusiją kaip tranzitas iš Lietuvos į Kazachstaną

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. "Rosselkhoznadzor" atskleidė neteisėto  paukštienos tiekimo kanalą iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kuris buvo pristatytas kaip tranzitas iš Lietuvos per  Baltarusiją į Kazachstaną, praneša RIA Novosti su nuoroda į departamento vadovą Sergejų Dankvertą.

  Pasak jo, nusikaltėliai bando naudoti naują kanalą neteisėtam JAV paukštienos gaminių importui į Rusiją.

  Pranešama, kad produktus bandyta pervežti per sieną su Baltarusija, tačiau Rusija turi galimybę patikrinti krovinius.

  Rugsėjo pabaigoje geležinkelio stotyje, Smolensko srityje, "Rosselkhoznadzor" pareigūnai kartu su FSB patikrino 39 geležinkelio konteinerius su vištienos šlaunelėmis, važiavusius iš Lietuvos į Kazachstaną.

  Pasak "Rosselkhoznadzor", produkcija pažeidė veterinarijos ir sanitarijos standartus. Be to, dviejų departamentų atstovai atskleidė reikšmingus veterinarijos lydimųjų dokumentų neatitikimus. Paaiškėjo, kad visi konteineriai, importuoti iš JAV, buvo pakeisti ir vėl užplombuoti.

  Specialistai patikrino krovinius, kurių bendras tūris buvo daugiau kaip vienas tūkstantis tonų, ir nustatė, kad vištienos šlaunelės supakuotos į kartonines dėžes su etiketėmis anglų kalba. Ženklinimas rodo, kad mėsos tiekėjai buvo amerikiečių kompanijos "Mountaire Farms" ir "Pilgrim's Pride".

  Anksčiau šios įmonės tiekė produktus į Rusiją, tačiau reguliariai pažeidė "Rosselkhoznadzor" reikalavimus. Dėl šios priežasties Rusija uždraudė šių kompanijų produkcijos importą.

  Dar šia tema

  Rusijoje sunakinta tona mangų iš Lietuvos
  Rusijoje buvo sunaikinti pievagrybiai ir obuoliai iš Lietuvos

  Svarbiausios temos